Religion.in.ua > Україна, Світ > Глава ПЦУ домовився з конгресменами США про експертну співпрацю

Глава ПЦУ домовився з конгресменами США про експертну співпрацю


13 09 2021
9 вересня 2021 р. в Митрополичому домі Предстоятель ПЦУ прийняв членів Палати представників Конгресу США, які прибули до Києва для участі у IX Молитовному сніданку, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ПЦУ.

У зустрічі з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм взяли участь члени Комітету Палати представників Конгресу США у закордонних справах конгресмен від штату Пенсильванія (Республіканська партія) Брайян Фіцпатрік, конгресмен від штату Каліфорнія (Демократична партія) Хуан Карлос Варгас, екс-конгресмен п‘яти скликань від штату Огайо (Республіканська партія) Роберт МакЮен з дружиною Елізабет, а також заступник голови УЗЦЗ архієпископ Євстратій та радники Київської митрополії.

Під час розмови митрополит Епіфаній подякував парламентарям зі США за послідовну підтримку України в її боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, а також у проведенні необхідних реформ. «Як найбільша з релігійних організацій в Україні, ми як Церква відчуваємо свою особливу відповідальність перед українським суспільством щодо сприяння у побудові кращої держави – демократичної, європейської, вільної від гріха корупції», – зазначив владика.

«Багато було вже зроблено, створено низку важливих державних інституцій, які покликані забезпечити розвиток України як справді демократичної держави, але багато ще слід зробити – бо неправда, порушення закону, корупція глибоко в‘їлися в державу і суспільство, і змінити цей стан – завдання складне, але досяжне, особливо коли є дружня підтримка з боку наших партнерів», – підкреслив він.

Американські конгресмени підкреслили, що прагнення українського народу мати незалежну, територіально цілісну та сучасну демократичну державу має незмінну двопартійну підтримку в США. «Ми розуміємо, що деякі речі, які ми в Америці будували протягом багатьох десятиліть нашої історії, вам треба утвердити за значно коротший період, тому готові ділитися нашим досвідом і допомагати вам», – зазначив конгресмен Фіцпатрік.

Учасники зустрічі обговорили низку питань щодо важливих реформ, спрямованих на утвердження верховенства права. «Церква покликана свідчити правду і захищати її, тому ми підтримуємо судову реформу, антикорупційні заходи та інші важливі зміни, без яких Україна не зможе досягнути процвітання», – відзначив митрополит Епіфаній.

Учасники зустрічі домовилися продовжувати взаємодію, зокрема і через можливості експертної співпраці, які надає створений Київською митрополією «Фонд Мазепи».


Повернутися назад