Religion.in.ua > Україна > Володимиру-Волинському хочуть повернути історичну назву – Володимир

Володимиру-Волинському хочуть повернути історичну назву – Володимир


14 09 2021
У Володимирі-Волинському ініціюють перейменування міста, з назви хочуть прибрати приставку «Волинський». 9 вересня в місті пройшли громадські слухання щодо повернення Володимиру-Волинському історичної назви Володимир. Як заявив мер міста Ігор Пальонка, питання повернення цієї назви порушувалося неодноразово, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на "Главком".

«Особисто я переконаний, що місто, яке одним з перших отримало Магдебурзьке право, засновником якого був рівноапостольний князь Володимир, має повернути собі ім'я, яке носило протягом багатьох століть і яке зафіксовано в літописах часів Київської Русі», – зазначив мер.

За підсумками голосування, більшість зареєстрованих учасників підтримали перейменування Володимира-Волинського. Тепер пропозиція буде винесена на найближче пленарне засідання міськради 1 жовтня.

Зазначимо, місто Володимир разом з Києвом, Черніговом і Переяславом є одним з найдавніших міст Київської Русі. Перша згадка Володимира в «Повісті минулих літ» датується 988 роком.


Повернутися назад