Religion.in.ua > Україна > Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині

Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині


1 12 2021

Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на ВолиніУкотре київські мусульмани надають гуманітарну допомогу підопічним Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ). Цього разу збором коштів і придбанням потрібного для мешканців закладу займалися активісти правозахисної організації «Разом із законом» на чолі з Вікторією Нестеренко та жіночої громадської організації «Мар’ям», яку очолює Олена Мироненко, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

Волонтерам удалося зібрати й передати до закладу одяг, засоби гігієни, іграшки для дітей. Більшість біженців, що перебувають у ПТПІ — мусульмани, тож активісти не забули і про релігійну літературу та халяльні продукти для них.

Гості не просто передали привезену допомогу, а й поцікавилися умовами перебування біженців у закладі, дотриманням їхніх прав, зокрема права на відправлення релігійних обрядів. Мали змогу поспілкуватися з утримуваними в закладі, вислухати їхні прохання та скарги.

«У цьому ПТПІ зараз перебуває близько 120 осіб із різних країн, більшість із них — мусульмани. Під час візиту до ПТПІ, з точки зору забезпечення та дотримання прав людини, насамперед мені були цікаві умови, в яких перебувають біженці, ставлення до них працівників ПТПІ, [забезпечення] права на отримання безкоштовної медичної допомоги та вакцинації від ковіду, надання харчування, права на практику релігії», — пише в соцмережі «Фейсбук» Вікторія Нестеренко.

За словами Вікторії, біженці розповіли, що живуть у гарних умовах, працівники установи ставляться до них добре: «За бажанням вони можуть отримати щеплення від коронавірусу вакциною „Модерна». У кожному корпусі є окрема кімната для молитви, під час Рамадану графік приготування їжі регулюється згідно з часом розговіння; також вони можуть вільно відзначати ісламські свята».

Утім, не обійшлося без скарг: «Дехто скаржився на міграційну політику України та несправедливі, на їхню думку, судові рішення. Так одне судове рішення розділило сім'ю біженців з Афганістану навпіл. Вони приїхали з м. Герат, ще до того, як в Афганістані все почалося, і за певний час перебування в Україні суд постановив їм депортацію. Проте кілька днів тому апеляційний суд у Чернівцях скасував рішення про депортацію лише чоловіка, а дружина з дитиною мусять залишатися в ПТПІ „в підвішеному стані“. Маю надію, що все-таки в них усе добре складеться».

Як зауважила Вікторія, 2017 року Україна збільшила максимальний термін перебування у пунктах біженців, що в той чи інший спосіб порушили міграційне законодавство: «Нині такі біженці можуть перебувати в пунктах закритого типу до 24-х місяців в очікуванні, коли прикордонна служба їх видворить, або апеляція скасує рішення суду про депортацію. За словами заступниці керівника Волинського ПТПІ, раніше біженцям було морально набагато легше, бо 6 місяців проходили непомітно».

За словами голови ГО «Мар’ям» Олени Мироненко, на оголошений ними збір речей для біженців відгукнулися й немусульмани. Побачивши допис про це, двоє небайдужих киян зробили свій внесок у добру справу, придбавши частину потрібного з опублікованого списку: смаколики, побутову хімію, трохи одягу.

Київські мусульмани не вперше відгукуються на прохання адміністрації Волинського ПТПІ, надаючи допомогу іноземцям, що перебувають у ньому. Свого часу волонтери навіть отримали лист подяки  від Державної міграційної служби України за добродійну допомогу.


Повернутися назад