Religion.in.ua > Україна > Синод УГКЦ закликає українців до екологічного навернення

Синод УГКЦ закликає українців до екологічного навернення


1 12 2021
Синод УГКЦ закликає українців до екологічного наверненняЗвернення щодо екологічної ситуації в Україні затверджене на вісімдесят дев'ятій сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, яка відбулася 19-20 листопада 2021 року у Львові-Брюховичах. Предметом особливого занепокоєння епископів стала екологічна ситуація в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

У документі, зокрема, говориться: "У цьому контексті закликаємо всіх наших вірних та всіх людей доброї волі до глибокого екологічного навернення! .. Органи державної влади закликаємо приділити особливу увагу налагодженню ефективної системи державного моніторингу навколишнього природного середовища, вдосконаленню екологічного законодавства та забезпеченню його дієвості на загальнонаціональному, регіональному та локальному рівнях. ..  Органи місцевого самоврядування, зокрема старостів і голів та штатних екологів об’єднаних громад, на яких у нових реаліях адміністративної реформи та децентралізації лягає особлива роль і відповідальність щодо догляду за чистотою та збереженням спільного природного дому (нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства), прохаємо сумлінно виконувати ці важливі обов’язки. Рівно ж кожен свідомий громадянин не має права залишитися байдужим до місцевих екологічних викликів та проблем і покликаний долучитися до їх вирішення. Усіх відповідальних за освітній процес закликаємо усвідомити важливість забезпечення якісної освіти та виховання задля плекання високої екологічної свідомості та культури поведінки...".

Синод звертається до душпастирів, нагадуючи їм про "святий обов’язок плекати культуру християнської відповідальності за Боже створіння".

Також наголошується, що "кожен мусить усвідомити особисту відповідальність за збереження нашого спільного дому, що не має обмежуватися окремими зовнішніми акціями, наприклад висаджуванням дерев чи прибиранням довкілля. Потрібний цілісний підхід і стала настанова, що проявляються в якісно нових екологічних стилях життя (у Христі) та вчинках мудрого і бережливого ставлення до речей, одягу, житла, транспорту, води, енергії та інших природних ресурсів у всіх без винятку сферах життя та діяльності".


Повернутися назад