Religion.in.ua > Україна > Церква баптистів на Рівненщині відсвяткувала 100-річний ювілей

Церква баптистів на Рівненщині відсвяткувала 100-річний ювілей


6 12 2021
Церква баптистів на Рівненщині відсвяткувала 100-річний ювілей28 листопада 2021 р. Дубенська церква ЄХБ на Рівненщині відсвяткувала 100-річний ювілей. В урочистому зібранні взяли участь міський голова Дубна Василь Антонюк та голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт баптистів України.

Старший пресвітер церкви Святослав Карпюк запропонував зануритися в минуле і згадати основні віхи 100-літнього шляху церкви. Присутні ознайомилися зі світлинами, які ілюстрували різні періоди життя церкви. Насичена програма, наповнена авторськими віршами та піснями, відкривала значимість, вагу та непорушність Церкви, головою якої є Сам Ісус Христос.

Урочистим співом об’єднаного хору славилося Боже ім’я. Чимало вихідців із Дубенської церкви відвідали святкове зібрання, ділилися спогадами й прославляли Господа своїми піснями. Закінчилося святкування щедрим обідом.

Церква веде відлік своєї діяльності від першого хрещення євангельських християн, що відбулося в річці Іква 1921 р. Його прийняло 6 осіб. Ще за рік до того Вацлав Жебровський із Варшави та Олексій Ничипорук із Рівного орендували у Дубно залу і почали проводити велелюдні зібрання. Першим пресвітером був Михайло Лебідь, який у минулому навчався у Петербурзькій духовній академії.

Церква пережила на своєму 100-річному шляху різні періоди. Це були і розквіт у міжвоєнному двадцятилітті і переслідування за віру у час комуністичної системи. Випробуванням для церкви було й те, що частина християн відділялася в окремі громади через розбіжності у думках і поглядах.

Очолювали церкву у радянський час Яків Козачук, Михайло Сінчук, у добу незалежності пресвітером церкви став Святослав Карпюк. Після падіння Радянського Союзу і здобуття незалежності України, служителі заснували низку церков у районі. Тараканів, Івання, Плоска, Мирогоща, Верба та Козин – це далеко не повний перелік населених пунктів, де діють євангельські громади, засновані служителями Дубенської церкви ЄХБ.
 
Нині громада налічує майже 300 членів. Піклуються про церкву три пресвітери і чотири диякони. Діє 3 хори, духовий оркестр, недільна школа. Церква займає активну позицію в соціальному служінні, вона є засновником будинку милосердя «Доброта», де літні люди отримують належний догляд, доживаючи свого віку. Також Дубенська церква має чималу діаспору у США.


Повернутися назад