Religion.in.ua > Україна > СБУ розслідує діяльність колишнього активіста Одеської єпархії УПЦ (МП)

СБУ розслідує діяльність колишнього активіста Одеської єпархії УПЦ (МП)


6 12 2021
СБУ розслідує діяльність колишнього активіста Одеської єпархії УПЦ (МП)Через сім років після подій 2014 року в Україні розпочали досудове розслідування діяльності одного з лідерів одеського «Антимайдану», відомого активіста Одеської єпархії УПЦ (МП), лідера Спілки православних громадян України Валерія Каурова, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Usionline.com.
Як випливає із судового реєстру, Приморський райсуд Одеси дозволив СБУ проводити заочне досудове розслідування щодо одеського громадського активіста Валерія Каурова. Його підозрюють у зазіханні на територіальну цілісність та недоторканність України.  

Валерій Кауров на початку 2000-х років очолював одеську організацію «Єдина вітчизна» та Спілка православних громадян України. Ці організації проводили хресні ходи, брали участь у міжконфесійних конфліктах, протестували проти навчань Україна-НАТО та спалювали книги Дена Брауна.

У 2005-2006 роках Кауров різко критикував тодішнього мера Одеси Едуарда Гурвіца, але у 2010 році несподівано підтримав його на виборах. Одесити Кауров запам'ятався також виступами на захист ошуканих вкладників кредитної спілки «Україна».

У 2014 році Кауров спробував приєднатися до наметового містечка прихильників проросійських сил на Куликовому полі, але там був освистаний. Проте він оголосив сам себе «президентом Одеської народної республіки» – втім, ніхто з лідерів одеського «Антимайдану» його не підтримав.

З березня 2014 року, за даними СБУ, Кауров проживає в Москві та періодично відвідує Крим.Повернутися назад