Religion.in.ua > Україна > У Дніпрі відбулося відкриття синагоги «Леві-Іцхак»

У Дніпрі відбулося відкриття синагоги «Леві-Іцхак»


7 12 2021

У Дніпрі відбулося відкриття синагоги «Леві-Іцхак»У вечір першої свічки Хануки в Дніпрі відбулося відкриття синагоги «Леві-Іцхак», що знаходиться на проспекті Гагаріна. Участь в урочистій церемонії відкриття синагоги «Леві-Іцхак» брали багато шановних гостей – членів Опікунської Ради єврейської громади Дніпра, рабини, меценати, парафіяни «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак», лідери та активісти, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт місцевої єврейської громади.

На початку заходу для церемонії запалення великої електричної ханукії «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак» були запрошені: запалити шамаш – друг єврейської громади Дніпра, відомий меценат та філантроп Олександр Петровський, а першу свічку свята – Іцхак Дверіс, член Опікунської Ради, один із меценатів та засновників «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак».

Червону стрічку перед входом до будівлі перерізали головний рабин Дніпра та регіону Шмуель Каминецький; президент Міжнародного Фонду "Солідарність" Олександр Петровський; члени Опікунської Ради єврейської громади Дніпра, меценати та засновники «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак» Леві Шарінов та Іцхак Дверіс.

Почесне право прикріпити мезузу на вхідних дверях до будівлі «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак» було надано рабину синагоги «Леві-Іцхак» Ісроеля Гуревича.

Честь відкрити пам'ятні дошки в холі «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак» було надано одному з меценатів, члену Опікунської Ради єврейської громади Дніпра Ігалю Роговому та габаю синагоги «Леві-Іцхак» Мойше Дуккеру.

«Завдяки цим людям змогла втілитись така важлива задача поширення духовності в матеріальному світі, і ми вдячні кожному з них за їхню підтримку, матеріальну та духовну, за їхню увагу, поради та консультації, за їхню справжню любов до Всевишнього та справжній Агават Ісроель», – сказав рабин Ісроель Гуревич.

Свиток Тори в нову синагогу «Леві-Іцхак» вніс один із меценатів та засновників «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак», член Опікунської Ради єврейської громади Дніпра та президент Фонду «Шіурей Тора Любавіч» Натан Золотаревський. Далі у новій синагозі виступили головний рабин Дніпра та регіону Шмуель Каминецький; рабин синагоги "Леві-Іцхак" Ісроель Гуревич; член Опікунської Ради єврейської громади Дніпра, меценат та засновник «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак» Леві Шарінов.

Після завершення урочистої церемонії всіх присутніх запросили зробити «лехаїм» та почастуватися смачними кошерними стравами.Повернутися назад