Religion.in.ua > Україна > Випускниця УКУ стала заснувала ГО «Старість на радість»

Випускниця УКУ стала заснувала ГО «Старість на радість»


24 12 2021
Випускниця УКУ стала заснувала ГО «Старість на радість»Протягом останніх 3-х років понад 500 студентів Українського католицького університету (УКУ) були залучені до реалізації близько 40 соціальних проєктів. Оксана Бриндзак, випускниця програми клінічна психологія з основами КПТ Факультету наук про здоров’я УКУ, є засновницею та керівницею ГО «Старість на радість», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УКУ.

"У соціальних проєктах вбачаю велику рушійну силу до змін. Мої бабуся та дідусь є важливими людьми у житті, нас об’єднує великий зв’язок навіть за сотні кілометрів. У якийсь момент я подумала, чому б не турбуватись про інших бабусь та дідусів, навіть не кровних? Є чимало літніх людей, які потребують допомоги та підтримки. Так народилася наша громадська організація «Старість на радість»", — пояснює Оксана Бриндзак.


"Уже 4 роки ми спілкуємося з мешканцями геріатричних установ, урізноманітнюємо та змінюємо їхнє дозвілля. Звісно я це роблю не сама, а з чудовою командою однодумців. Разом ми втілюємо у життя святкові акції, як-от: «Миколай для літніх людей», де 400 мешканців будинків престарілих пишуть листи до Миколая, а усі охочі можуть долучитись та втілити мрію стареньких; «Свято пампуха», коли після Різдва ми разом у Львівському пансіонаті частуємось різними видами пампухів, його мешканців, або ж «Великодні смаколики», де пасочки та солодощі стають ще смачнішим. Окрім цього, наша команда має кілька концертів та майстер-класів, а з лютого разом втілюємо проєкт соціальне підприємництво Vbrani. Мета нашого соціального підприємства — підвищення якості життя людей похилого віку, їхня самоактуалізація та соціалізація, шляхом залучення їх до створення та реалізації в’язаних виробів", — каже Оксана.

Наразі УКУ проводить акцію #УКУякийСлужить та #ЩедрийВівторок, збираючи історії служіння волонтерів або організацій. Рух "Щедрий вівторок" виник у США у 2012 році та англійською звучить #GivingTuesday. Ідея була проста: спонукати людей робити добрі справи. За 9 років ініціатива поширилась світом і вже існує в більше ніж 154 країнах. В Україну #ЩедрийВівторок прийшов у 2018 році, проєкт реалізовує команда за підтримки Zagoriy Foundation. Уже 3 роки проєкт просуває добро як Всеукраїнський день добрих справ. Це один день в році, коли добро стає інфоприводом. Цьогоріч він припадає на 30 листопада. Як кажуть в УКУ, #ЩедрийВівторок не має конкретного формату чи плану дій. Кожна людина, організація чи бізнес можуть втілити в життя власну ідею, проєкт або захід і розказати про це.


Повернутися назад