Religion.in.ua > Україна > Заради забудови почали руйнувати унікальну церкву в Києві

Заради забудови почали руйнувати унікальну церкву в Києві


4 02 2022
Цими днями на Батиєвій горі у столиці православна парафія намагається захистити свій храм від знесення одним із київських забудовників, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на допис у Фейсбуці активіста Романа Ратушного.

Понад 110 років тому на Батиєвій горі в Києві для потреб залізниці спорудили два бетонних резервуари з водою. Воду привозили з Десни й накачували в резервуари, а звідти вона вже надходила до паровозного депо під власним тиском. Біля резервуарів 1913 року спорудили цегляний будиночок для наглядача, який мав постійно стежити за рівнем води.

Коли у залізниці потреба у цих спорудах відпала, резервуари стали непотрібні. У 1980-х родина наглядачів, яка мешкає в будинку з 1944 року, замислила влаштувати в резервуарах храм — один із членів родини став священником. 1995 року було зареєстровано релігійну громаду тоді Київського Патріархату.

У 1996 році залізниця передала резервуари і земельну ділянку родині наглядача, оформивши на нього акт права довічного користування землею і резервуарами (які були записані як погреби). Землю не продали (хоча її вартість немаленька), не збудували там котедж для себе, а 2003 року таки відкрили церкву. Того ж року поряд із будинком наглядача звели капличку. Храм було присвячено іконі Божої Матері Одигітрії.

Багато членів громади Протасового яру є прихожанами цієї церкви.

"Коли ми минулого року робили історичні лекції з Олександр Михайлик про історію громади Протасового яру, я уявити не міг що нам доведеться захищати саме цю споруду. Але сьогодні мені подзвонили сусіди і повідомили що один з резервуарів сьогодні знесли, як виявилось під подальшу житлову забудову. Буквально за один день забудовник в співпраці з Солом'янське управління поліції, традиційно користуючись тим що громада на роботі, провернули встановлення паркану на землі релігійної громади і знесли один з резервуарів. Другий (в якому основна церква) планують зносити завтра вранці. Громада звісно зробить все аби захистити свою церкву, а вас я прошу поширити цей допис. Бо це вже тотальна дичина", - зазначає Роман Ратушний 3 лютого.


Повернутися назад