Religion.in.ua > Україна > Питання міграції стане головним на Синоді УГКЦ

Питання міграції стане головним на Синоді УГКЦ


31 08 2010
УГКЦ опікується українцями поза межами батьківщини від початку першої хвилі міграції в Канаду та США. Долею українських мігрантів переймався митрополит Андрей Шептицький одразу на початку свого архієрейського служіння.

Єпископи Української греко-католицької церкви на Синоді з 2 до 9 вересня обговорять питання міграції. Мова йтиме про проблеми українців, які опинились за межами батьківщини, а також про те, як цим людям допомогти на чужині.

 

На Синоді єпископів особливу увагу звернуть на українців, які перебувають у тих країнах, де немає структур УГКЦ і людям доволі складно залишатись вірними своїй церкві і вірі. Єпископи вирішуватимуть не лише, як краще допомогти заробітчанам і емігрантам, але й як підтримати їхні родини в Україні.
Греко-католицький священик Василь Поточняк, який тривалий час працював в Італії, наголошує: люди виїхали на роботу за кордон переважно з негативним ставленням до батьківщини, де вони не мали роботи і не могли забезпечити нормальне життя своїм родинам. Саме у відчаї й безнадії вони подались на чужину.

Однією з найбільших проблем міграції священик називає розлучення сімей, коли з часом втрачається і порозуміння, і довіра, а також те, що українці швидко переймають негативні риси суспільства, в якому вони опинились. Тому, каже він, так важлива духовна підтримка на міграції, передає РІСУ з посиланням на "Радіо свобода".

Повернутися назад