Religion.in.ua > Україна > Відбулася презентація альянсу «Україна без сиріт» - всеукраїнського християнського руху

Відбулася презентація альянсу «Україна без сиріт» - всеукраїнського християнського руху


15 11 2010

Вперше на загальнонаціональному рівні зустрілися лідери церков, добродійних і громадських організацій, навчальних установ, батьки-усиновітелі і ключові представники християнського суспільства, щоб обговорити стратегію ефективної допомоги дітям-сиротам і дітям, що залишилися без батьківської опіки.

Відбулася презентація альянсу «Україна без сиріт» - всеукраїнського християнського рухуУ Києві наприкіці минулого тижня відбулася перша Загальноукраїнська конференція «Україна без сиріт», організаторами якої стали Асоціація милосердя «Еммануїл», Compassion International, Міжнародна Добродійна Фундація «Отчий Будинок», Проект «Одна Надія», Республіка «Пілігрим», проект Національного усиновлення «Ти будеш знайдений», місія «Агапі», «Служба порятунку дітей», Альянс «Україна без сиріт».

Вперше на загальнонаціональному рівні зустрілися лідери церков, добродійних і громадських організацій, навчальних установ, батьки-усиновітелі і ключові представники християнського суспільства, щоб обговорити стратегію ефективної допомоги дітям-сиротам і дітям, що залишилися без батьківської опіки.

Як переконує один з організаторів події Альянс «Україна без сиріт», розклад заходу мав на меті охопити два напрямки. По-перше, численні загальні сесії та спеціалізовані семінари, які б дозволили здійснити обмін досвідом між представниками державних органів, благодійних організацій та релігійних структур. По-друге, на останній день конференції  була анонсована презентація Альянсу «Україна без сиріт».

Захід розпочали у четвер з виступу Миколи Кулеби, начальника служби у справах неповнолітніх м. Києва. «Ми чітко розуміємо, чого ми бажаємо досягнути», − запевнив Кулеба. Це – створення альянсу, який дасть можливість позбавити Україну такого явища, як сирітство».  Чиновник відмітив, що держава багато втрачає від того, що не дозволяє працювати в Україні європейському досвіду співробітництва між компетентними державними структурами та неурядовим сектором. Система роботи із сиротами та дітьми, позбавленими батьків, достатньо врегульована на законодавчому та виконавчому рівнях, але ж бачення, як вирішити питання сиріт, у держави немає, тому, за словами пана Кулеби, «альянс "Україна без сиріт" повинен вважати місію подолання сирітства у найближчі 5 років своїм власним покликанням».

Ден Брюстер, експерт з партнерських відносин у азійському відділенні місії «Компешн Інтернешнл», продовжив обговорення зазначеної теми у богословському руслі. Підкреслюючи, що подібний проект об'єднання благодійних структур дозволить вийти на новий рівень  комунікації, Брюстер визнав, що подолання сирітства – це процес, який стане у центрі суспільно-політичного життя України, населення якої, за даними Держкомстату, постійно зменшується.

Перший день конференції завершився виступом Романа Корнійко, президента міжнародної благодійної фундації «Отчій Дім». Навівши офіційну статистику у сфері сирітства, Корнійко підкреслив, що у такому важкому демографічному становищі розрізнені дії держави, недержавного сектору та українських церков украй неефективні. Такий стан речей підштовхує до співпраці.

Наступний день конференції був присвячений розгляду більш детальних аспектів теми конференції. Аудиторії запропонували численні семінари з філософських, методологічних, богословських, правових та соціально-психологічних граней проблеми подолання сирітства.

На завершення відбулась офіційна презентація альянсу «Україна без сиріт» - всеукраїнського християнського руху, місією якого є всестороння турбота щодо життя кожної дитини-сироти, допомога сиротам зростати в люблячій сім'ї, попередження сирітства в Україні. Всеукраїнська конференція, присвячена сирітству в Україні, завершилася підписанням Меморандуму про співпрацю між неурядовими благодійними організаціями.

Крім того, останній суботній день був виділений задля спеціалізованих семінарів з питань взаємодії із ЗМІ та проблемам усиновлення та розвитку дітей. Про це "Релігії в Україні" повідомив представник організаторів конференції Олексій Гордєєв.


Повернутися назад