Religion.in.ua > Україна > За допомогою «Групи Догнала» Москва бажає організувати розкол в УГКЦ, — експерт

За допомогою «Групи Догнала» Москва бажає організувати розкол в УГКЦ, — експерт


21 01 2011
У спеціальному коментарі для РІСУ релігійний експерт Гліб Коваленко прокоментував інтерв’ю Кирила Фролова виданню «Донецкий кряж».

У спеціальному коментарі для РІСУ релігійний експерт Гліб Коваленко прокоментував інтерв’ю Кирила Фролова виданню «Донецкий кряж».

Експерт називає висловлювання К. Фролова симптоматичними, зокрема думки щодо УГКЦ, які, з огляду на близькість Фролова до Патріарха Кирила, можна вважати позицією Московської Патріархії. Фактично, Гліб Коваленко стверджує, що К. Фролов відкриває подробиці плану дій проти УГКЦ.

На думку експерта, з висловлювань К. Фролова, який є співробітником «Інституту країн СНД», стає очевидно, що «Москва бажає організувати за допомогою «Групи Догнала» розкол в УГКЦ».

«Організатор цього розколу був агентом чехословацької комуністичної спецслужби. Не було б нічого дивного в тому, щоб сьогодні він був агентом іншої спецслужби іншої держави, яка у свій час очолювала «соціалістичний блок». Іноді керівництво «групи Догнала» навіть не встигало перекласти свої відозви з російської на українську»,— наголосив Гліб Коваленко.

Він зазначив, що «своїми словами К. Фролов видає радше бажання РПЦ, щоб сектантський рух Догнала перетворився на розкол». При цьому експерт порадив Кирилу Фролову навчитися відрізняти поняття «розкол» і «секта».

Довідка про "підгорецький розкол"

 

Екс-монахи Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Р. Обергаусер раніше належали до ліквідованої у 2004 році Чеської делегатури отців-василіян. Четвертий отець — Василь-Маркіян Гітюк — українець. На сьогодні здійснюють свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині.

Конфліктна ситуація з цими священнослужителями розпочалася 2003 року, коли вони виступили проти призначення Ватиканом на посаду екзарха Рутенської Греко-Католицької Церкви в Чехії словака о. Ладислава Гучку. Вони спробували зареєструвати громаду УГКЦ, але робили це без згоди церковної влади.

На початку 2005 року монахів було виключено з Василіянського Чину відповідними Декретами, потвердженими Конгрегацією для Східних Церков. Найвищий Трибунал Католицької Церкви також підтвердив, що усі ці священики більше не належать до Василіанського Чину Святого Йосафата. Вони не мають права носити василіанський монаший одяг і ставити біля свого імені чи прізвища василіанської позначки.

Проте екс-монахи не припинили своєї діяльності. На даний час вони співробітничають з найконсервативнішими колами в РПЦ, які виступають проти ідентифікаційних податкових номерів, європейської інтеграції України, вважаючи, що "Єдінім реальнім і розумнім рішенням для Україні є, щоб вона якнайшвідше війшла з ПАРЄ і стала насправді державою непокладу, як і Білорусія".


Повернутися назад