Religion.in.ua > Україна > Синод УПЦ МП відправив за штат двох архієпископів, встановив святкування Собору Київських святих та запросив до України Патріарха Кирила

Синод УПЦ МП відправив за штат двох архієпископів, встановив святкування Собору Київських святих та запросив до України Патріарха Кирила


10 02 2011
На сьогоднішньому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Московський Патріархат) під головуванням Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира було прийнято низку кадрових рішень, відкрито нові монастирі, встановлено святкування Собору Київських святих.

Синод УПЦ МП відправив за штат двох архієпископів, встановив святкування Собору Київських святих та запросив до України Патріарха КирилаНа сьогоднішньому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Московський Патріархат) під головуванням Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира було прийнято низку кадрових рішень, відкрито нові монастирі, встановлено святкування Собору Київських святих.

Згідно поданих рапотрів керуючих Житомирською та Кіровоградською єпархіями - архієпископів Гурія і Пантелеїмона, Синод УПЦ звільнив їх від управління єпархіями та почислив за штат за станом здоров’я.

Керуючим Кіровоградською єпархією призначили Іоасафа, єпископа Новокаховського і Генічеського, звільнивши його від управління Новокаховською єпархією. Єпископом Новокаховським і Генічеським тепер буде клірик Полтавської єпархії архімандрит Філарет (Звєрєв), якого невдовзі возведуть у епископський сан.

Тимчасове управління Житомирською єпархією Синод доручив Віссаріону, митрополиту Овруцькому і Коростенському.

Крім того, архієп. Гурій звільнений з посади голови Богословсько-канонічної комісії, на яку був призначений декілька тижнів тому. Замість нього комісію очолить Августин, архієпископ Львівський і Галицький, який в минулому займав цю посаду.

Синод також запросив Предстоятеля РПЦ Кирила відвідати Харківську єпархію в неділю 3-тю по Пасці, тобто весною цього року. Це рішення було ухвалено згідно рапорту Никодима, митрополита Харківського і Богодухівського, який звернувся до Синоду з проханням запросити Кирила на святкування свого 90-річчя.

Також Синод УПЦ встановив святкування Собору Київських святих. Це свято УПЦ буде звершувати 15/28 липня в день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира.

Своїми ухваленнями Синод УПЦ також благословив надати жіночому монастирю преподобномучениці Анастасії Римлянині м.Житомира статус ставропігії, благословив відкрити Свято-Вознесенський та Архістратига Михаїла чоловічі монастирі в м.Переяслав-Хмельницькому Київської області,  і чоловічий монастир на честь преподобного Алексія, чоловіка Божого в с. Плескачівка Смілянського району Черкаської області.

Про це йдеться в Журналах засідань Синоду УПЦ від 10 лютого 2010 року


Повернутися назад