Religion.in.ua > Україна > АНОНС: презентація книги «Отці Єзуїти в Станіславові» (Івано-Франківськ, 1 березня)

АНОНС: презентація книги «Отці Єзуїти в Станіславові» (Івано-Франківськ, 1 березня)


28 02 2011
Праця буде цікава краєзнавцям фактами, відсутніми в інших дослідників, студентам – традиціями перших станиславівських спудеїв, олігархам і підприємцям – проявами меценатства...

1 березня о 17.00 Культурно-мистецький центр «Є» (Івано-Франківськ) запрошує Вас на зустріч з історико-краєзнавчим товариством «Моє місто» та презентацію книги «Отці Єзуїти в Станіславові».

У івано-франківському видавництві «Лілея – НВ» вийшла друком книга «Отці єзуїти в Станиславові» (серія «Моє місто» ч. 29). У ній подаються події 200-300-річної давнини, що відбувалися у місті, під кутом зору польського історика – єзуїта: розквіт і занепад духовного життя, будні і свята студентства, рефлексії шляхетського і міщанського стану, військова розруха, перипетії обплетених туманом століть політичних змагань – сухі факти без коментарів – такою виглядає запропонована на суд читача книжка С.Заленського. Праця буде цікава краєзнавцям фактами, відсутніми в інших дослідників, студентам – традиціями перших станиславівських спудеїв, олігархам і підприємцям – проявами меценатства. Переклад книги з польської і коментарі В.Полєка та З.Федунківа. У виданні використані ілюстрації з колекції З.Жеребецького й архівні світлини.

Історико-краєзнавче об’єднання «Моє місто» було створене 26 червня 2007 року в обласному центрі. До його складу входять: історики Зеновій Федунків та Іван Монолатій, краєзнавці Михайло Головатий та Іван Бондарев, архітектори Зеновій Соколовський і Ігор Панчишин, археолог Василь Романець та видавець Василь Іваночко. Головою об’єднання є Зеновій Жеребецький – власник однієї з найбільших у місті колекції старих станиславівських поштівок. За три роки існування товариство підготувало до друку понад три десятки книжок з історії рідного міста. Серед найменувань є й дослідження шанованих краєзнавців ХІХ століття, збірники документів, мемуарна література ну і, звісно, твори сучасних авторів.

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 31.


Повернутися назад