Religion.in.ua > Україна > Митрополит УПЦ Софроній: За період президентства Януковича всі губернатори стали віруючими

Митрополит УПЦ Софроній: За період президентства Януковича всі губернатори стали віруючими


24 03 2011

Черкаське видання Прочерк звернулося до митрополита Черкаського і Канівського Софронія (УПЦ МП) з проханням розповісти, як він ставиться до думок, що висловлюються у ЗМІ, стосовно його прихильності до бажаного автокефального статусу УПЦ (МП).

Митрополит УПЦ Софроній: За період президентства Януковича всі губернатори стали віруючимиЧеркаське видання Прочерк звернулося до митрополита Черкаського і Канівського Софронія (УПЦ МП) з проханням розповісти, як він ставиться до думок, що висловлюються у ЗМІ, стосовно його прихильності до бажаного автокефального статусу УПЦ (МП).

– Я цього не боюся, - зазначив владика Софроній. - Таку мою позицію знають усі: від Патріарха Кирила до останнього єпископа в Україні. До речі, нещодавно мене Патріарх Кирило нагороджував, то казав: «Я вас, владико, люблю більше за всіх». Розумієте, людина яка має свою позицію і тримається її, завжди на висоті. Одне діло ратувати, а інша справа, коли ти говориш і знаєш, чому ти так кажеш. А у відношення до церкви: я розумію одне – не повинно бути розколу. Тим більше, якщо церковне питання основане на політичних інтригах, то вибачте… Стосовно ж того, як держава ставиться до моїх поглядів, то я цього не знаю. Я від політики далекий, живу в Черкасах обособлено (посміхається). А тому ні в які баталії чи інтриги не влажу. Якщо ж щось стосуватиметься мене, то звичайно я висловлюватиму свою думку і своє бачення.

На запитання, які у владики склалися стосунки з новою обласною владою, митрополит відповів:

– З черкаською владою в мене хороші стосунки. Якщо в мене налагоджені стосунки з керівниками, то я дивлюся не на те, до якої він партії належить, а на те, яка це людина, і що вона зможе зробити для мого народу... Хай будуть партійні, аби щось для наших людей робили, для мого народу, за який я готовий віддати навіть своє життя. А все інше мене не стосується. Бачте, все залежить від керівника, як він скеровує. За цей період, що Янукович став Президентом, всі губернатори стали віруючі (сміється). Бачте, людина змінюється, якщо це стосується її матеріального становища. Бо духовності там немає ніякої… З іншого боку радує, що люди до церкви схиляються, хоча не знаю наскільки вони обізнані в істинності…

Стосовно попередньої політичної влади митрополит сказав:

– Якщо брати нашого черкаського Черевка, то була брудна нерозумна політика. Він, колишній банкір, учора був ревним комуністом і комсомольцем, а тепер став націоналістом. Такого не може бути. Для того щоб переродився народ, його треба було 40 років поводити по пустелі! А тут вчора було одне, а сьогодні – інше. Я йому казав, щоб не випинався. Казав: «Я колись страждав за Україну, і зараз страдаю від тебе». А він тоді був на висоті і зараз на висоті. А якщо ти випинаєшся, у тебе повинен бути розум...


Повернутися назад