З 5 до 11 жовтня у Львові буде проходити  другий Екуменічний Соціальний Тиждень. Провідна тема тижня - «Соціальна відповідальність». В цей час у Львові зберуться знані українські та зарубіжні політики, провідні релігійні діячі та працівники соціального сектору.

У Львові проходитиме соціальний екуменічний тиждень
Серед відомих гостей заходу - Катерина Ющенко, Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000», Бернард Шеневез, Віце-Президент Соціальних тижнів Франції, Ганс-Юрґен Гаймзьот, Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Йозеф Гомайєр,  єпископ німецького Гізельгейму, о. Пьотр Мазуркєвіч, Генеральний секретар Комісії Єпископських Конференцій Європейського Союзу (СОМЕСЕ), Екс-Президент Комісії єпископських конференцій Європейської спільноти та ін.

У рамках 2-го ЕСТ - науково-практична конференція, де особливий акцент робитиметься на двох темах - «Зцілення ран минулого» та «Розвиток соціальних проектів спільно із Західною та Центральною Європою». У цьому контексті буде наголошено на ролі та місці України в процесі подальшого зближення держави з Європейським Союзом - як у політичному та культурному сенсі, так і в сенсі релігійного порозуміння і співпраці. Важливе місце в обговоренні фахівців займе питання впровадження законодавчих ініціатив щодо вдосконалення правового регулювання підтримки неприбуткових організацій, в рамках чого розроблено відповідні Законопроекти: про відсоткову філантропію та про підтримку неприбуткових організацій зі сторони юридичних осіб.

«Відсоткова філантропія передбачає механізм передачі владних функцій кожному громадянину самостійно розпоряджатися бюджетними коштами у розмірі 2% сплаченого ними податку, тобто громадянин зможе сам скерувати його на конкретну неприбуткову організацію на свій вибір», - говорить директор департаменту гуманітарної політики Олексій Побурко.

Проект «Екуменічний Соціальний Тиждень» успішно стартував у минулому році. Він став у своєму роді унікальним явищем в українському масштабі та згуртував широке інтелектуальне коло релігійних діячів, представників політикуму та соціального сектору. Почесний Президент Соціальних тижнів Франції Мішель Камдесю зазначає, що в Україні проводився перший у Європі Екуменічний Соціальний Тиждень, де наголос падає на слові «екуменічний». Якщо у Європі Соціальні Тижні - це звична подія, то жодного разу не було саме екуменічних тижнів. Україна, зі своїми тисячолітніми традиціями, звернула увагу на спільність християнських цінностей для різних конфесій і на перше місце висунула ідею об'єднання, для соціального блага суспільства.

Організатори Екуменічного Соціального Тижня: Інститут Екуменічних Студій, Український Католицький Університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та Адміністрація

Теги: конференція, політики, діячі, Львів