Глава УГКЦ зустрівся з Вселенським Патріархом20 квітня, в рамках паломництва святими місцями древнього Константинополя, відбулася офіційна зустріч делегації УГКЦ, яку очолював блаженніший Святослав (Шевчук), Верховний архієпископ УГКЦ, із Патріархом Константинопольським Варфоломеєм I в його резиденції в Стамбулі (Туреччина), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Предстоятеля УГКЦ супроводжував у цьому паломництві владика Борис (Ґудзяк), керівник Департаменту закордонних зв’язків УГКЦ.

«На мою думку, цей візит був дуже важливий і він відбувся з нашої ініціативи. Адже Церква древнього Константинополя є матірною Церквою для всіх християн Київської традиції, які отримали віру в Хрещенні святого рівноапостольного князя Володимира», - прокоментував подію глава УГКЦ.

Глава УГКЦ зустрівся з Вселенським ПатріархомЯк наголосив Верховний архієпископ УГКЦ, Вселенський Патріарх сьогодні є важливим моральним авторитетом - як у православному світі зокрема, так і християнському світі загалом. І він, як вільний від політичних і геополітичних заангажувань, може бути важливим моральним авторитетом і для українського християнства, яке сьогодні констатує факт поділу єдиної Київської Церкви.

«Я запевнив Патріарха в готовності поглиблювати і розширювати наші стосунки з Церквою древнього Константинополя в різному форматі, одним із яких є відновлення діяльності Київської студійної групи, котра зародилася ще в 1980-х роках на Північноамериканському континенті і до котрої входили богослови та науковці УПЦ США і Канади, що перебувала в єдності із Вселенським Патріархатом, а також богослови та науковці УГКЦ», - додав блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ зустрівся з Вселенським ПатріархомЯк відомо, саме під час діяльності представників Київської студійної групи вдалося закласти багато різних богословських фундаментів для відновлення діалогу, а також можливого сопричастя УГКЦ із Церквою древнього Константинополя.

«Очевидно, що за останні 20 років релігійні обставини в Україні докорінно змінилися і тому відновлення діяльності такої групи посприяло б, з одного боку, пошукам шляхів для міжконфесійного порозуміння і діалогу всередині київського християнства, а з другого - відновленню діалогу і можливостей сопричастя між Церквами - спадкоємицями київського християнства в Україні з Церквою Константинополя», - завершив глава УГКЦ.

Наприкінці зустрічі блаженніший Святослав запросив Патріарха Варфоломея взяти участь у зустрічі з Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій, яка відбудеться  в контексті святкування 1025-ліття Хрещення Русі-України.

Теги: