В роботі круглого столу взяли участь митрополит Паризький Мішель (Лярош), кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Дмитро Гордієнко, доктор історичних наук, заступник Генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко, мистецтвознавець, член Спілки художників України Наталія Крутенко, директор фестивалю annadekievfest Федір Баландін, викладачі, духовенство, аспіранти та студенти КПБА.

Завідувач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА, доцент Святослав Чокалюк розповів присутнім про мету круглого столу. Доповідачі зосередили особливу увагу на постаті Анни Ярославни. Зокрема В’ячеслав Корнієнко розповів про автографи Анни Ярославни у Софії Київській, також Наталія Крутенко зупинилася на проблемах висвітлення життєпису доньок Ярослава Мудрого.

У своєму слові Федір Баландін розповів присутнім про унікальні події, які відбувалися на заходах, присвячених Анні Ярославні.

Головний доповідач митрополит Паризький Мішель (Лярош) розповів про особливе шанування Анни Ярославни у Франції. Також владика Мішель презентував свою книгу «Історія народження автономного Екзархату Київської Митрополії до її викрадення Московським патріархатом. Історико-канонічний аналіз Томосу про першу українську автокефалію 1924р. До питання автокефалії в історії Православної Церкви».

Теги: