Religion.in.ua > Важливо, Україна > УАПЦ і УПЦ КП спільно відслужили святкову літургію на честь святителя Павла (Конюшкевича)

УАПЦ і УПЦ КП спільно відслужили святкову літургію на честь святителя Павла (Конюшкевича)


21 11 2011
Прославляння прикарпатського святителя Павла (Конюшкевича) цього року припало на дуже складний і відповідальний момент в історії Українського Православ’я – початок об’єднавчого процесу Української Автокефальної Православної Церкви і Української Православної Церкви Київського Патріархату. До престолу стало більше 40 священиків УАПЦ і УПЦ КП, які, за благословенням своїх єпископів, представляли духовенство чотирьох православних єпархій Західної України...

УАПЦ і УПЦ КП спільно відслужили святкову літургію на честь святителя Павла (Конюшкевича)Прославляння прикарпатського святителя Павла (Конюшкевича) цього року припало на дуже складний і відповідальний момент в історії Українського Православ’я – початок об’єднавчого процесу Української Автокефальної Православної Церкви і Української Православної Церкви Київського Патріархату, повідомляє 18 листопада прес-служба Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ.

Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет і Предстоятель УАПЦ Митрополит Мефодій благословили на свято святителя Павла (Конюшкевича) спільне служіння священників обох Церков, а більше 15 архієреїв УПЦ КП та УАПЦ надіслали свої поздоровлення зі святом і благословення на спільне служіння.

По спільної згоди, святкову літургію очолив єпископ Львівський і Самбірский Іоан (Швець), а делегацію УПЦ КП на святі єднання – митрофорний протоієрей Анатолій Зінкевич, настоятель Святотроїцького духовного центру на честь Данила Галицького УПЦ КП м. Тернопіль.

Крім того, правлячий архієрей Волинської єпархії УПЦ КП владика Михаїл, що не мав фізичної можливості бути на святі, надіслав свого повноважного представника – ректора Волинської академії УПЦ КП митрофорного протоієрея Ігоря Швеця.

Свято традиційно почалося із Чину малого освячення води, що у співслужінні духовенства УАПЦ і УПЦ КП очолив настоятель собору митрофорний протоієрей Олександр Швець. А святкова архієрейська літургія почалася в нижньому храмі кафедрального собору.

До престолу стало більше 40 священиків УАПЦ і УПЦ КП, які представляли духовенство чотирьох православних єпархій Західної України.

Все богослужіння відбувалося в атмосфері справжньої братньої любові, повідомляє сайт Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ. І на словах «Христос посеред нас!», під час взаємного вітання священиків, у багатьох з них на очах виступали сльози. Бо після багатьох років поділу встали вони до спільної Чаші.

УАПЦ і УПЦ КП спільно відслужили святкову літургію на честь святителя Павла (Конюшкевича)Після відпустки літургії, до присутніх із проникливими словами звернувся владика Іоан, митрофорний протоієрей Анатолій Зінкевич і настоятель собору митрофорний протоієрей Олександр Швець.

Навколо собору відбувся хресний хід. У його процесі священнослужителі піднялися на балкон, де був відслужений молебень святителю Павлу. З молитвою до святителя звернувся Преосвященний Іоан.

Свято завершилося щедрим багатоліттям всім, хто служив та молився, всьому народу України.


Повернутися назад