Religion.in.ua > Важливо, Україна > Скорочується чисельність баптистів України

Скорочується чисельність баптистів України


3 07 2013

Скорочується чисельність баптистів УкраїниМинулого року 1145 церков християн-баптистів України не охрестили жодної людини. Керівники ВСЦ ЄХБ пропонують боротись із загрозливою статистикою через утворення домашніх груп для невіруючих людей...

Скорочується чисельність баптистів УкраїниНа сьогодні число членів баптистської Церкви - однієї з найвпливовіших протестантських конфесій України - скорочується, і менше людей приймають в ній хрещення у порівнянні з даними десятирічної давності. Минулого року 1145 церков християн-баптистів України не охрестили жодної людини. Про це було заявлено у м. Хмельницькому на обласному Місіонерському форумі євангельських християн-баптистів, який відбувся 22 червня у церкві «Дім Євангелія», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт баптистів України.

Захід проходив під назвою «Рік місії», бо особлива увага в 2013 році приділяється місіонерському служінню. У проведенні форуму взяли участь керівники Всеукраїнського Союзу церков євангельських християн баптистів Валерій Антонюк, Микола Каспров, Станіслав Грунтковський, Павло Трошин та Павло Унгурян. Ведучим заходу був Володимир Радомський, старший пресвітер Хмельницького ООЦ ЄХБ.


Микола Каспров, заступник голови ВСЦ ЄХБ, озвучив невтішну для баптистів статистику про те, що на сьогодні скорочується число членів церкви, і менше людей приймає святе водне хрещення, у порівнянні з даними десятирічної давності. Так, у 2012 році 1145 церков по Україні не охрестили жодної людини, а у Хмельницькій області 102 церкви не охрестили жодної людини. Тому, виходячи з цієї ситуації, баптисти оголосили 2013 рік Роком місії.

"Ми хочемо, щоб кожна церква в нашому братстві була місіонерською!" - зауважив Микола Каспров і запропонував для цього декілька кроків, які закликають до активної місіонерської праці, зокрема утворення в кожній церкві домашньої групи «Нове життя», куди потрібно запрошувати невіруючих людей, також вчити місіонерству молодь.

Станіслав Грунтковський, керівник відділу благовістя ВСЦ ЄХБ, презентував ролик про те, як люди приходять до Христа через малі групи, і наголосив: "Якщо ми хочемо щоб у нас був хороший пастор, молитовний будинок у кожному населеному пункті, щоб місіонери їхали від нас у країни гонінь, щоб члени нашої церкви примножувались, адже це Христова тактика, хочемо щоб в наших церквах було багато молоді, щоб кожний пастор розпочав малу групу «Нове життя», нам потрібно молитися і мати ближчі особисті стосунки з Богом".

Організатори заходу озвучили важливі цілі та завдання для церков у місіонерському служінні на наступні 10 років. А саме - подвоєння кількості церков, духовне зростання віруючих.


Повернутися назад