Religion.in.ua > Важливо, Україна > Митрополит Онуфрій визначив завдання, що стоять перед УПЦ

Митрополит Онуфрій визначив завдання, що стоять перед УПЦ


1 09 2014
Митрополит Онуфрій визначив завдання, що стоять перед УПЦНовообраний глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій (Березовський) в інтервью для «Церковної православної газети» розказав про завдання...

Митрополит Онуфрій визначив завдання, що стоять перед УПЦНовообраний глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій (Березовський) в інтервью для «Церковної православної газети» розказав про завдання, що стоять нині перед Українською Православною Церквою, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу УПЦ.


"За всіх часів першочергове завдання Церкви — допомогти людині очиститися від гріха й примиритися з Богом. Примиряти наших співгромадян з Богом — сьогодні найважливіше завдання Української Православної Церкви, — сказав митрополит. — Друге, на що ми повинні звернути увагу, — соціальне служіння Церкви. У цьому напрямі Церква знаходить спільну сферу співпраці з усіма прошарками суспільства — з державними структурами, з комерційними та соціальними організаціями та ін. І це служіння нас зближує. Милосердя до стражденних і знедолених, незалежно від їхньої національності та соціального становища — один із головних напрямів служіння Церкви. Наше милосердя має виявлятися у вигляді молитви, співчуття, розради, якщо необхідно — надання матеріальної допомоги, а також у захисті тих, кого ображають".

Також владика сказав, що Церква завжди захищала й захищає ті верстви населення, які страждають від свавілля та злиднів, і нагадує державі про їхнє існування — що є такі люди, яким потрібно допомогти.

Крім того, у нинішньому збройному конфлікті на Донбасі Церква, за словами митрополита, "закликає протиборчі сторони до діалогу, щоб вони сіли за стіл переговорів і знайшли рішення, як припинити кровопролиття".

За свідченням глави УПЦ, зараз єпархіальні управління в Донецьку та Луганську функціонують, але у складних умовах. "Ситуація в Луганську складніша, ніж у Донецьку. Луганський єпископ не може туди дістатися — зруйновано шляхи сполучення, висаджено в повітря мости. Донецьке управління працює, хоча сьогодні невідомо достеменно, в якому приміщенні воно перебуває, оскільки все щодня змінюється. Однак і там, і в Слов’янську, і в інших «гарячих точках» є єпископи, і вони несуть місію служіння, перебуваючи разом зі своєю паствою", — сказав митрополит Онуфрій.


Повернутися назад