Religion.in.ua > Важливо, Україна > Глави Церков поширили великодні послання. Президент України закликає припинити вогонь на Пасху

Глави Церков поширили великодні послання. Президент України закликає припинити вогонь на Пасху


29 04 2016
Глави Церков поширили великодні послання. Президент України закликає припинити вогонь на ПасхуУ посланнях очільники українських Церкову торкаються сучасних проблем українців...

Глави Церков поширили великодні послання. Президент України закликає припинити вогонь на ПасхуЗ нагоди свята Пасхи очільники українських Церков поширили великодні послання, в яких торкаються сучасних проблем українців і подають їм надію. Президент України Петро Порошенко закликає владу Росії і бойовиків на Донбасі припинити вогонь на Великдень, повідомляє "Релігія в Україні".

Предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій, глава найбільшої за кількістю парафій релігійної організації країни, у святковому посланні зазначає, що "ми молимось, щоби Спаситель наш і Господь Іісус Христос благословив нашу Українську землю і наш народ, щоби Господь умиротворив усіх нас і навчив, як нам об’єднатися навколо Істини, Якою являється Сам Христос (Ін. 14.6), щоби ми, об’єднані один з одним союзом Божественної любові, успішно долали труднощі і складнощі, якими наповнене земне життя людини".

Керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній додає у своєму посланні: "У ці радісні дні ми молитовно просимо у Бога миру та благоденства для нашого багатостраждального українського народу, який переживає сьогодні важкі часи міжусобиці та негараздів. Повсюди панують злість і агресія, відбувається захоплення православних храмів...".


У свою чергу, великоднє послання Патріарха Філарета, глави УПЦ Київського Патріархату, розпочинається такими словами: "У цьому році український народ святкує Воскресіння Христове в умовах агресивних дій Росії щодо України, в той час, коли нові каїни убивають своїх українських братів. Гнів Божий відчув на собі весь український народ. Як нам радіти пасхальною радістю, коли скорбота прокотилась по всій Україні і доторкнулась до сердець безлічі людей? Чи можемо радіти в таких умовах? Не тільки можемо, а й повинні!".

Він зазначає, що війни не бувають безкінечними, вони закінчуються миром, а підставою для радості є наше воскресіння із мертвих. "Нехай воскреслий Господь Своєю благодаттю захистить Україну від зовнішнього агресора і внутрішніх ворогів і допоможе нам навести лад у нашому українському домі", - йдеться, зокрема, у посланні.

Великоднє послання митрополита Макарія, Предстоятеля УАПЦ, також згадує нещодавні події: "У цей сумний воєнний час нашого земного життя й у ці захоплені пасхальні дні ми обіймаємо один одного, молитовно згадуємо наших українських військових, які не можуть стояти поруч із нами в наших святих храмах, бо знаходяться уздовж лінії розмежування в зоні АТО. Ми поспішаємо до тих дорогих нам могил, у яких спочивають ті, які своє молоде життя поклали на Майдані Гідності, а також на полях битви за свою Батьківщину. Словами «Христос Воскрес» ми звертаємось до них, які відійшли у вічність, висловлюючи їм свою любов і засвідчуючи те, що Христос Воістину Воскрес, а значить, воскреснуть і всі спочилі".

Сайт УАПЦ подає також великоднє послання Патріарха Константинопольського Варфоломія, в якому звертається увага на сучасні трагедії людства: "На жаль, тероризм, війни та взагалі відбирання людського життя, розповсюджені сьогодні навколо нас. Плач і тривога жертв, швидко розповсюджені сучасними методами технології, проходять через атмосферу і розривають наші серця. Тому, глави людства, політичні, духовні та церковні, всі ми маємо завдання та обов'язок діяти любов'ю та робити все необхідне для того, щоб уникати цієї ситуації безпорядку. В цьому "абсурдному світі", ми, православні християни, покликані свідчити про любов і пожертву ближньому".

Глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав у своєму посланні згадує події Львівського псевдособору 1946 року: "Скільки ми вже пережили «неможливого», що стало можливим для тих, хто твердо тримався віри у воскреслого Господа! Сімдесят років тому лукавий уже не вперше задумав розіп'яти наш народ і загнати нашу Церкву в гріб. Однак вона, на подив усього світу, воскресла і стала сильнішою ніж будь-коли у своїй історії. На Львівському псевдособорі 1946 року ворог намагався в насильницький спосіб відірвати нас від єдності з Наступником апостола Петра. Проте сьогодні ми є живими свідками того, як кров мучеників та ісповідників нашої Церкви запечатала навіки це католицьке єднання і стала силою невмирущості й воскресіння України, знаком єднання її народу та рушієм оновлення її суспільства. Саме в такому свідченні віри у воскресіння можливе і справжнє єднання Церков України, відновлення єдиної Церкви київського християнства, яку передав нам у спадок рівноапостольний князь Володимир".

Архієпископ Ігор (Ісіченко), керуючий Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (оновленої), що знаходиться у процесі з’єднання з УГКЦ, у своєму пасхальному посланні акцентує увагу на смиренні. "Хай же смирення воскреслого Спасителя навчає нас бути творцями миру. Тільки оволодівши мудрістю Господнього смирення, ми зможемо гідно виконувати свою християнську місію", - наголошує він.

Єпископи Мілан і Ніл, керівники Мукачівської єпархії ГКЦ, що має окреме від УГКЦ підпорядкування Папі Римському, у пасхальному привітанні пишуть: "Ця Пасхальна Тайна з’єднала нас із Таємницею воскресіння Христа. Її силою можемо любити наших ближніх, а навіть ворогів. Не мусимо вже бути в рабстві гріха, гніву, образи, ненависті, смерті".

Архієпископ Мечислав Мокшицький, голова Конференції римо-католицьких єпископів в Україні, у привітаннях католиків з Пасхою звертався до вірян: "Запевняю, що за всіх Вас, довірених моїй пастирській опіці, молю Господа, особливо за тих, хто зазнає несправедливості, суспільної нерівності, хто терпить через хворобу душі і тіла, хто через військове служіння, чи з приводу виїзду закордон у пошуках праці є далеко від близьких, хто сумує і почуває себе самотньо".

Великоднє послання Urbi et Orbi Папи Римського Франциска, виголошене 27 березня, торкається України: "Нехай же Господь життя супроводжує також зусилля, що мають на меті досягти остаточного подолання війни в Україні, надихаючи й підтримуючи також ініціативи гуманітарної допомоги, між якими – звільнення в’язнів".

Патріарх Кирил, глава РПЦ, у цьогорічному посланні Україну не згадує. Зате закликає вірян до досконалої любові: "А что значит «совершенная любовь»? Это любовь, которая простирается до любви к незнакомым людям, к недоброжелателям и даже к врагам. Это любовь жертвенная, которая превосходит всякое человеческое разумение..."

Окрім вітальних послань, українські конфесії готують великодні соціальні акції. Зокрема, греко-католицькі священники виставили плащаницю у зоні АТО та доставили бійцям «паски, спечені з любов’ю». Патріарх УПЦ КП Філарет освятив та передав для українських воїнів на Донбас 10000 великодніх крашанок і 2000 пасок. Пасхальні акції проводять також українські баптисти, адентисти та інші релігійні організації.

29 квітня Президент України Петро Порошенко закликав владу Росії і бойовиків на Донбасі припинити вогонь на Великдень. "Сьогодні Страсна п'ятниця. Нинішній Великдень стане тестом для Росії на її приналежність до християнської цивілізації", - цитує Порошенка ТСН.


Фото Facebook


Повернутися назад