Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > УПЦ КП підтримує Великий Собор і чекає від Константинополя визнання автокефалії

УПЦ КП підтримує Великий Собор і чекає від Константинополя визнання автокефалії


1 07 2016
УПЦ КП підтримує Великий Собор і чекає від Константинополя визнання автокефаліїПрес-центр Київської Патріархії поширив повідомлення "Щодо Святого і Великого Собору Православної Церкви, який завершився на о. Крит"...

УПЦ КП підтримує Великий Собор і чекає від Константинополя визнання автокефаліїПрес-центр Київської Патріархії поширив повідомлення "Щодо Святого і Великого Собору Православної Церкви, який завершився на о. Крит". В ньому висловлюється ставлення УПЦ КП до Собору і до питання автокефалії, повідомляє "Релігія в Україні".

"Хоча Болгарська, Антиохійська і Грузинська Церкви висловили дещо відмінні причини своєї неучасті в Соборі, фактично головною причиною та спонукуючим фактором для них також стала позиція Московського Патріархату", — зазначається у повідомленні прес-центру УПЦ КП.

"... Намагання Московського Патріархату домінувати у Вселенському Православ’ї як «Третій Рим» і було головною причиною надто тривалої підготовки до Собору та спроби відстрочити його в останню мить", — зазначають у Київському Патріархаті.

Однак в УПЦ КП "із задоволенням сприйняли той факт, що більшість Помісних Церков не піддалися маніпуляції та шантажу, а Великий Собор відбувся у раніше визначений строк". При цьому висловлюється сподівання, що такі Великі Собори стануть регулярними – раз на 5-10 років, що "підкреслить існування Православної Церкви не як конфедерації, а як справді єдиної Церкви".

Наголошується, що позиція і ставлення Київського Патріархату до Великого Собору і його рішень офіційно будуть засвідченні на найближчому засіданні Синоду УПЦ КП. "Однак вже зараз маємо підкреслити, що це ставлення є позитивним, а ухвалені Собором документи приймаються як вираження позиції всієї Православної Церкви", — говориться у повідомленні УПЦ КП.

Також заявляється, що у Київському Патріархаті "з розумінням ставляться до того, що до участі в Соборі не були запрошені наші делегати, адже питання визнання статусу автокефалії нашої Церкви іншими Помісними Церквами ще потребує свого вирішення". Разом з тим підкреслюється, що "визнання автокефалії нашої Церкви... знаходиться у компетенції Вселенського Патріарха і Матері-Церкви Константинопольської". І саме до них, наголошується у повідомленні, а не до Великого Собору, були звернення у цій справі як від Київського Патріархату, так і від держави в особі Верховної Ради України.

Тепер УПЦ КП очікує розгляду цього питання в Константинополі й "буде працювати задля прийняття позитивного рішення".

Позиція ж РПЦ розцінюється прес-центром УПЦ КП як "шлях розколу та розділення, етнофілетизму (домінування національного над церковним) та етатизму (прислужництва державній владі)".

Фото hawkey.photoshelter.com


Повернутися назад