Religion.in.ua > Важливо, Україна > Богослови і науковці провели міжнародну конференцію «Утвердження українського цивілізаційного простору»

Богослови і науковці провели міжнародну конференцію «Утвердження українського цивілізаційного простору»


8 11 2016
Богослови і науковці провели міжнародну конференцію «Утвердження українського цивілізаційного простору»3-4 листопада 2016 року, на базі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відбулась X міжнародна науково-практична конференція...

Богослови і науковці провели міжнародну конференцію «Утвердження українського цивілізаційного простору»3-4 листопада 2016 року, на базі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відбулась X міжнародна науково-практична конференція «Утвердження українського цивілізаційного простору: духовного-історичні передумови, сучасні тенденції та перспективи розвитку», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Uaoch.org.

Конференція цього року була приурочена до 25-річчя відновлення української державності (24 серпня 1991) та 95-річчя Всеукраїнського Православного Церковного Собору Української Автокефальної Православної Церкви (14 – 30 жовтня 1921).

Співорганізаторами конференції виступили

- від України: Карпатський університет імені Августина Волошина, Українська богословська академія Карпатського університету, Науково-дослідний інститут богослов’я, філософії та аналітики КаУ, Науково-дослідний інститут політичної регіоналістики Ужгородського національного університету, Міжнародна академія богословських наук, Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Закарпатський осередок Наукового товариства імені Тараса Шевченка та Комісія з духовності, освіти та катехізації Української Автокефальної Православної Церкви;


- закордонні співорганізатори: Грецький інститут філософії Міжнародної академії богословських наук (м. Лангадас, Греція), Богословський факультет Софійського університету (м. Софія, Болгарія) та Економічний факультет Кутаїського університету (Грузія).

3 листопада зі вступним словом до організаторів та учасників конференції звернувся єпископ Віктор Бедь, керуючий Карпатською єпархією, голова Комісії з духовності, освіти та катехізації УАПЦ, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, президент Міжнародної академії богословських наук. Він передав вітання і благословення від митрополита Макарія, очільника УАПЦ.

Після вітань учасники перейшли до виголошення доповідей пленарного засідання. Зокрема, пролунали доповіді «95-річчя Всеукраїнського Православного Церковного Собору в контексті відродження УАПЦ у ХХ столітті», «Історико-філософські, синергетичні засади формування української державності у контексті глобалізаційних процесів (ХХ – ХХІ ст.)», «Регіональні загрози України: внутрішні та зовнішні чинники», «Духовна та історична спадщина відродженої Української Автокефальної Православної Церкви, як основа подальшого утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви», «Філософські, соціальні і економічні ідеї Івана Франка», «10-річчя проведення Міжнародних конференцій в Карпатському університеті імені Августина Волошина та Української богословської академії: основні здобутки та досягнення».

Після пленарного засідання, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первовзанного Карпатської єпархії УАПЦ відбувся концерт-вітання духовного співу у виконанні заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Далі керуючий Карпатською єпархією за багаторічну духовно-мистецьку діяльність та збереження української народної пісні, а також з нагоди 70-річчя творчої діяльності Заслуженого академічного Закарпатського народного хору нагородив його солістів, головного диригента та директора церковними відзнаками – хрестом «За заслуги» ІІ ступеня.

Відтак роботу міжнародної науково-практичної конференції було продовжено за секційними засіданнями:

Секція 1. Проблематика людини, держави та нації у філосовському розрізі (керівник секції – Шикула Ю. М., секретар секції – Бережний М. В.).

Секція 2. Зародження, розвиток і майбутнє українського православ’я та православної церкви (керівник секції – прот. Сергій Урста, секретар секції – Дзвінчук Р. В.).

Секція 3. Світові та вітчизняні процеси державного будівництва: історичний і політичний аспект (керівник секції – Гайданка Є. І., секретар секції – Кополовець Р. М.).

Секція 4. Механізми православної системи в сучасні Україні: проблеми модернізації та оптимізації (керівник секції – Кич А. М., секретар секції – Богаш І. П.).

Секція 5. Розвиток економічної системи України і умовах поглиблення процесів трансформації, євроінтеграція та регіоналізму (керівник секції – Молдавчук Р. І., секретар секції – Ярема О. М.).

Секція 6. Інноваційні педагогічні технології та психологічна компонентна в системі освіти (керівник секції – Балега К. Ю., секретар секції – Сивній Н. Ф.).

На секційних засіданнях було виголошено та обговорено близько 100 доповідей. Конференція відбулася за участі (очно і заочно)  представників 37-ми вітчизняних і зарубіжних вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій.






Повернутися назад