Religion.in.ua > Важливо, Україна > Петиція до Київської міськради про знесення незаконної споруди УПЦ біля Десятинної церкви зібрала необхідну кількість голосів

Петиція до Київської міськради про знесення незаконної споруди УПЦ біля Десятинної церкви зібрала необхідну кількість голосів


31 01 2018
Петиція до Київської міськради про знесення незаконної споруди УПЦ біля Десятинної церкви зібрала необхідну кількість голосівКияни зібрали необхідну кількість голосів під петицією з вимогою знести будівлю УПЦ (Московського Патріархату), незаконно розташовану біля історичного фундаменту Десятинної церкви в центрі столиці, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рravda.com.ua.

"Територія, на якій незаконно побудована споруда - каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурну спадщину Києва, є пам'яткою історії національного та місцевого значень", - пише в петиції її автор В'ячеслав Толпига.

В петиції говориться, ця територія належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії України для збереження цієї пам'ятки без зміни цільового призначення.

Наразі пропозиція зібрала понад 10,6 тис. голосів. За правилами Київської міської ради, петиції, що збирають щонайменше 10 тисяч підписів, влада міста має розглянути протягом 90 днів.

Незаконна будівля, проти якої була спрямована петиція, зареєстрована на Громадську Організацію "Фонд відродження Десятинного храма" як звичайний МАФ і не має реєстрації культової споруди або церкви ані в Міністерстві культури України, ані в КМДА.

Рішення про створення Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці на зазначеній території було ухвалено Синодом УПЦ (МП) ще в 2009 році за клопотанням архімандрита Гедеона (Харона), ініціатора і активного прихильника відновлення діючої церкви на місці Десятинної. Всупереч українському законодавству на території, що охороняється державою, була встановлена не тільки незаконна "тимчасова" культова споруда, а й формально засновано цілий монастир. Протягом всього часу існування "тимчасової" церкви навколо неї регулярно виникають конфлікти. Археологи, екологи та громадськість столиці часто ставлять питання про очищення цього місця від незаконного будівництва.

Фото orthodox.org.ua






Повернутися назад