Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Синод УПЦ виступив проти "односторонньої" автокефалії, дав поштовх нездоровим чуткам про митрополита Олександра (Драбинка) та призначив єпископом архімандрита Гедеона (Харона)

Синод УПЦ виступив проти "односторонньої" автокефалії, дав поштовх нездоровим чуткам про митрополита Олександра (Драбинка) та призначив єпископом архімандрита Гедеона (Харона)


25 05 2018
Синод УПЦ виступив проти "односторонньої" автокефалії, дав поштовх нездоровим чуткам про митрополита Олександра (Драбинка) та призначив єпископом архімандрита Гедеона (Харона)25 травня у резиденції предстоятеля УПЦ (МП) на території Києво-Печерської лаври відбулося чергове засідання Священного Синоду цієї конфесії, на якому були ухвалені резонансні рішення, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

На засіданні було ухвалено звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з приводу ініціатив щодо надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. В ньому негативно оцінюється можливість "одностороннього надання" Константинопольською Церквою автокефалії Українській Церкві, бо "поява іншої паралельної юрисдикції в Україні може породити нові протистояння всередині нашого народу, що не тільки загрожуватиме безпеці держави, але й поставить під питання можливість майбутньої єдності Церкви в Україні. Наш народ може бути розділений надовго, якщо не назавжди".

"Ми розділяємо стурбованість державної влади України наявністю церковного розколу в нашій країні, - говориться у зверненні. - Втім вважаємо, що для успішного вирішення цієї проблеми потрібні інші умови, зокрема мир і стабільність у нашій Державі. Ми завжди сприяли та будемо сприяти Державі у питаннях морального та патріотичного виховання, але виступаємо проти використання Церкви в геополітичній боротьбі. Засвідчуємо відкритість і готовність до будь-якої конструктивної співпраці та діалогу з метою досягнення церковної єдності".

Фактично Синод оприлюднив думку, яку протягом останніх місяців висловлюють керівники цієї Церкви, зокрема керуючий справами митрополит Антоній (Паканич): або автокефалія "за згодою" з Москвою, або - "розділення на століття".

Для проведення урочистих заходів з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі Синод утворив організаційний комітет на чолі з главою УПЦ (МП).

Далі, у журналі № 14 засідання, йдеться про те, що члени Синоду "мали міркування" про діяльність митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка), вікарія Київської митрополії, після чого ухвалили таке:

"1. Закликати Преосвященного митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра своєю непристойною поведінкою та життям не порочити високий сан єпископа, який він носить, а також надалі утриматися від будь-яких публічних виступів та висловлювань, що викликають обурення серед єпископату, кліриків та мирян Української Православної Церкви і вносять спокусу в серця віруючих. В разі ігнорування цим братським напоумленням, Священний Синод буде змушений прийняти інше рішення дисциплінарно-канонічного характеру.

2. Нагадати Преосвященному митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Вишневському Олександру про те, що Священний Синод Української Православної Церкви на засіданні від 25 квітня 2013 року лише відізвав довідку до Журналу №23 від 21 лютого 2012 року, а не скасував її як таку".

Яку саме "непристойну поведінку та життя" і "порочення високого сану єпископа" мали на увазі члени Синоду, не пояснюється, що дає поштовх для різного роду чуток і пліток у церковному середовищі. Відомо, що за останні місяці ніяких конфліктів і скандалів, пов'язаних з ім'ям митрополита Олександра (Драбинка), у відкритих джерелах не спостерігалось. Зате останнім часом він дав кілька поміркованих інтерв'ю, в яких обгрунтовував бажаність автокефалії для УПЦ.

Синод також призначив двох нових єпископів: вікарним єпископом Горлівської єпархії, а саме єпископом Добропільським, клірика цієї єпархії архімандрита Спиридона (Головастова Сергія Миколайовича), а вікарієм Київської митрополії, єпископом Макарівським, - архімандрита Гедеона (Харона Юрія Самуїловича), намісника Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря м. Києва, більш відомого як тимчасова капличка-самобуд біля фундаменту Десятинної церкви.

Слід зазначити, що протягом останніх місяців архімандрит Гедеон (Харон) перебуває в центрі гучного конфлікту навколо будівництва зазначеної каплички-самобуду.


Повернутися назад