Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Синод в Константинополі возз'єднав з вселенським православ'ям Філарета, Макарія та їх паству

Синод в Константинополі возз'єднав з вселенським православ'ям Філарета, Макарія та їх паству


11 10 2018

На офіційному сайті Вселенського Патріархату з'явилося повідомлення про відновлення Філарета (Денисенка) і Макарія (Малетича) «до їх ієрархічного або священицького звання» і відновлення Ставропігії Вселенського Патріарха в Києві, повідомляє "Релігія в Україні".

Рішення Синоду, який відбувався 9-11 жовтня 2018 року:

"1) Підтвердити вже ухвалене рішення про те, що Вселенський Патріархат приступає до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, яка завжди існувала.

3) Прийняти та розглянути клопотання про апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, відповідно до канонічних прерогатив Константинопольського Патріарха отримувати такі прохання від ієрархів і духовенства з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, вище згадані особи канонічно відновлені до свого ієрархічного чи священичого чину, і їхні вірні були відновлені для спілкування з Церквою.

4) Відкликати юридичне зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, яке надав право через ікономію Патріарху Московському, щоб призначати Київського митрополита, обраного Духовним благочинним собором його єпархії, яка буде згадувати Вселенського Патріарха як Першого Ієрарха на будь-яких церковних службах, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольської Матері-Церкви.

5) звернутися до всіх зацікавлених сторін із закликом запобігти присвоєнню церков, монастирів та іншого майна, а також будь-яким іншим насильницьким діям та помсти, щоб мир і любов Христа могли перемогти".

Голова Інформаційного управління Київської Патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) зробив заяву, анонсувавши прес-конференцію Філарета на 11 жовтня о шостій вечора. "Церквач" цитує Філарета на зустрічі з журналістами: "Найближчим часом ми, по-перше, об'єднаємось, а по-друге, отримаємо томос про автокефалію Української Церкви - вже єдиної Української Церкви, яка увійде у молитовне з'єднання з іншими Помісними Православними Церквами".

Як зазначає "Церквач", відновивши канонічний статус Філарета і Макарія, патріарх Варфоломій зробив необхідний для подальших переговорів крок, в іншому випадку хіротонія переважної більшості єпископів УПЦ КП і УАПЦ вважалася б недійсною або спірною.

Фото Facebook


Повернутися назад