Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Антіохійський і Сербський патріархи закликали Константинополь до діалогу з РПЦ, яка розірвала відносини з Константинополем

Антіохійський і Сербський патріархи закликали Константинополь до діалогу з РПЦ, яка розірвала відносини з Константинополем


22 10 2018
Антіохійський і Сербський патріархи закликали Константинополь до діалогу з РПЦ, яка розірвала відносини з КонстантинополемПредстоятелі Антіохійської і Сербської Православних Церков у спільній заяві, опублікованій 20 жовтня 2018 року на сайті Сербської Православної Церкви, зазначають, що небезпека, викликана становищем в Україні, може спричинити розділення між усіма членами Православної Церкви, а також нанести шкоду православному світу, тому потрібні діалог і молитва, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

«З цієї причини, а також враховуючи нагальну необхідність уникнути подальшої ескалації нинішньої кризи, Сербський і Антіохійський Патріархи закликають Вселенського Патріарха до братського діалогу з Руською Православною Церквою, щоб вирішити конфлікт між Константинопольським і Московським Патріархатами і відновити мир у Православній Церкві», — зазначається у зверненні.

Патріарх Антіохійський Іоанн та патріарх Сербський Іриней також підкреслили, що сьогодні, коли світ протистоїть різним небезпекам і викликам, «велике значення має зміцнення єдності Православної Церкви».

Вони зауважили, що для збереження єдності та миру в православному світі потрібно «в консесусі приймати рішення щодо загальних питань Православ’я».

На переконання патріархів, спільне обговорення та прийняття рішень «є ефективним способом уникнути суперечливих питань між Православними Церквами, не вступаючи в розділення, що загрожує єдності православного світу».

Кількома днями раніше, під час звершення Антіохійським і Сербським патріархами Богослужіння в сербському монастирі Студениця XII ст., Антіохійський патріарх Іоанн підкреслив: «У цей час, коли християни в Сирії і на Сході страждають, нам потрібна єдність. Небезпека, яка нависла над Православ’ям, сформована конфліктом між Константинополем і Москвою, повинна стати причиною для того, щоб посилити наші молитви про єдність всіх православних християн. Сучасна людина і світ від нас очікують затвердження Христа, а не розділення і конфліктів».

Слід зазначити, що, на відміну від РПЦ, Константинополь не розірвав відносини з РПЦ.






Повернутися назад