Religion.in.ua > Важливо, Україна > Філарет збирається «до смерті бути патріархом»

Філарет збирається «до смерті бути патріархом»


10 12 2018
7 грудня, перебуваючи з візитом у Чернігові, предстоятель УПЦ Київського Патріархату патріарх Філарет прокоментував процес підготовки Об'єднавчого Собору Православної Церкви в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНІАН.

За словами Філарета, найбільше представництво єпископів на Об'єднавчому Соборі матиме УПЦ Київського Патріархату – 40 архієреїв. УАПЦ представлятимуть 12 архієреїв і 3 чи 4 представники будуть від УПЦ (Московського Патріархату).

Філарет наголосив, що зараз іде шалена боротьба, щоб Церкви не об’єдналися і Українська Церква не була визнана канонічною. «Це все робить Москва, але через наших українських прислужників. Поширюють чутки, що патріарх піде у відставку і не буде балотуватися. Це неправда. Я до смерті буду патріархом, бо інтронізація була в 1995 році. І ніхто цієї благодаті не зніме», - заявив він.

Філарет також підкреслив, що на Об’єднавчому Соборі будуть розглядатися питання об’єднання Церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної Церкви в Україні. Він висловив сподівання, що ця подія принесе зміни на краще. «Ми гіршого не приймемо. І все відкинемо, якщо від нас будуть вимагати не корисне», - сказав Філарет.

Фото vidomosti.kiev.ua


Повернутися назад