Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > У Києві вперше молилися разом духовенство і миряни Константинополя, УПЦ (МП), УПЦ КП та УАПЦ

У Києві вперше молилися разом духовенство і миряни Константинополя, УПЦ (МП), УПЦ КП та УАПЦ


13 12 2018
13 грудня, у день свята апостола Андрія Первозванного, митрополит Галльський Еммануїл прибув до Андріївської церкви, аби взяти участь у першій службі Константинопольського Патріархату в Києві. Разом з ним молилися віряни УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Нromadske.ua.

До Андріївської церкви, в якій раніше проводила службу УАПЦ, прибули також двоє повірених Вселенського Патріархату — владики Ілларіон та Даниїл. Вони приїхали о 09:20, а о 09:30 розпочалася служба.

Службу вели на трьох мовах — українській, церквнослов’янській та грецькій. До Андріївської церкви прийшли представники трьох гілок українського православ'я — УПЦ (Московського Патріархату), УПЦ Київського Патріахату та віряни УАПЦ. Зокрема, серед духовенства були два священика УПЦ (МП), повідомляє телеграм-канал "Єдина помісна".

У Києві вперше молилися разом духовенство і миряни Константинополя, УПЦ (МП), УПЦ КП та УАПЦ

Одна з учасниць богослужіння Марія розповіла журналістам: «Я прийшла, бо сьогодні святковий день Андрія Первозванного і хотілося взяти участь у такій історичній події. Як колишня парафіянка УПЦ МП, а згодом УПЦ КП, я бажаю створення єдиної помісної церкви в Україні. Хотілося би визнання (церкви), стільки років поневірянь церкви Київського патріархату, хотілося би всесвітнього визнання».

15 грудня митрополит Еммануїл має очолити Об'єднавчий Собор Православної Церкви в Україні.

Фото УНІАН, hromadske.uaПовернутися назад