Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Архієпископ Євстратій (Зоря): Православна Церква України набуває для Ватикану суб‘єктності

Архієпископ Євстратій (Зоря): Православна Церква України набуває для Ватикану суб‘єктності


18 12 2018

Архієпископ Євстратій (Зоря): Православна Церква України набуває для Ватикану суб‘єктностіОфіційний портал новин Ватикану 17 грудня повідомив про обрання митрополита Епіфанія (Думенка) предстоятелем автокефальної Православної Церкви України (ПЦУ). На думку архієпископа Євстратія (Зорі), архієрея ПЦУ, "ця Церква набуває для Ватикану суб‘єктності", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сторінку архієрея у Фейсбуці.

"Фактично це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з Православними Церквами в силу канонічного визнання Вселенським Патріархом Варфоломієм Української Церкви та її Митрополита — ця Церква набуває для Ватикану суб‘єктності", — коментує подію архієпископ Євстратій (Зоря), до недавнього часу спікер УПЦ КП, а з 15 грудня — архієрей новоутвореної Православної Церкви України.  

Він зазначає, що це вельми болюча новина для Московської Патріархії. "І дуже вагома - для католицького і всього християнського світу", — додає архієрей.

"Хоча відсутність Евхаристійної єдності між Католицькою Церквою і Православною Церквою визначає, що офіційно перша не здійснює якогось церковного акту визнання нової автокефалії, однак фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів, в тому числі у Помісних Церквах: дипломатія Вселенського Патріархату перемогла московські потуги, — пише Євстратій. — А це означає, що у тих Церквах, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, з‘явився вагомий аргумент зробити це відразу після вручення Томосу. Можливо саме тому Вселенський Патріарх і призначив цю подію на 6 січня - щоби дати час тим, хто ще коливається, ухвалити вірне рішення та підтримати нову автокефальну Церкву-Сестру".


Повернутися назад