Religion.in.ua > Важливо, Україна > Ухвалено закон проти булінгу, який просували депутати з об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України»

Ухвалено закон проти булінгу, який просували депутати з об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України»


19 12 2018
Ухвалено закон проти булінгу, який просували депутати з об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України»18 грудня 2018 р. Верховна Рада України прийняла зміни до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу. Ухваленим законопроектом №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» пропонується визначення поняття булінгу та шляхи протидії цьому явищу, захист прав дітей та інших осіб, які працюють у закладі освіти, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Булінг у законі визначається як діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Встановлено адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти. Зокрема, булінг тягне за собою накладення штрафу від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 годин до одного місяця з можливим відрахуванням до 20% заробітку.

«Наше Міжфракційне депутатське об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» довгий час займається цим та іншими проблемними питаннями. Зокрема, в цьому році провели заходи на тему булінгу і боротьби з ним спільно з Ніком Вуйчичем й Міністерством освіти та науки України. Для врегулювання даної ситуації наша колега Оксана Білозір зареєструвала даний надзвичайно важливий законопроект. Адже нині в навчальних закладах України серед підлітків спостерігається поширення булінгу, що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві та агресії з подальшим залякуванням особистості з метою  підпорядкувати її своїм інтересам. Булінг надзвичайно негативно відображається на психічному здоров’ї дитини, залишаючи психологічні травми на все життя. Слід зазначити, що часто у закладах освіти булінгу з боку підлітків піддаються не лише діти, а й дорослі – викладачі, технічні працівники та інший персонал», – наголосив голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Причому найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» дозволить напрацювати дієвий правовий механізм протидії явищу булінгу, що має призвести до покращення психічного здоров’я дітей та дорослих, створення безпечного освітнього середовища, а також підвищення ступеню зосередженості дітей на навчанні.

Фото arnapress.kz


Повернутися назад