Religion.in.ua > Важливо, Україна > Парафії УПЦ (МП) почали переходити в ПЦУ. Мінкульт анонсував тисячі мирних переходів

Парафії УПЦ (МП) почали переходити в ПЦУ. Мінкульт анонсував тисячі мирних переходів


20 12 2018
Керівник департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш в ефірі "112 каналу" анонсував тисячі мирних переходів між юрисдикціями церков. Перші парафії УПЦ (МП) уже почали переходити до ПЦУ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Lb.ua та АСС.

За словами Андрія Юраша, тільки днями до міністерства зателефонували з 6 областей і висловили бажання змінити релігійну юрисдикцію.

"Будуть мирні переходи, і їх буде тисячі. Сьогодні нам зателефонували з 6 областей про те, що громади десятками вже збирають збори і готуються переходити. Збирають єпархіальне зібрання в якійсь з південних областей, є перешкоди, їм навіть надавали приміщення, щоб вони це зробили. Тобто якщо ми хочемо миру - головне визнати реалії. З суботи ми живемо в інших суспільних і церковних реаліях. Це треба усвідомити, прийняти і замість того, щоб передбачати, проектувати, створювати і вести будь-яку війну, релігійну зокрема, починати моделі діалогу, моделі взаєморозуміння", - заявив Юраш.

Напередодні митрополит Київський і всієї України Епіфаній виключив силове захоплення храмів УПЦ (МП), а також заявив, що нова Церква готова прийняти у свій склад архієреїв і священиків з УПЦ (МП).

Зокрема, як стало відомо 19 грудня, церковна громада села Шишківці (Чернівецька область) вирішила самостійно перейти з УПЦ (МП) до єдиної помісної Православної Церкви України. Рішення було прийнято на загальному зібранні у церкві Різдва Пресвятої Богородиці за участю священика, повідомляє місцеве агентство АСС.

За словами спеціаліста відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігій Чернігівської ОДА Сергія Бухарова, це перша громада, яка ініціювала перехід в ПЦУ. «До цього шишківчани готувалися з літа, люди збирали підписи за створення помісної церкви. Потім чекали Об'єднавчого собору», — сказав він.

Бухаров також зазначив, що в області є ще громади, які мають намір піти від УПЦ (МП). Він не став називати їх, щоб «збори не зірвалися».

Фото religionpravda.com.ua


Повернутися назад