Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Глава РПЦ закликав предстоятелів Церков не визнавати Православну Церкву України

Глава РПЦ закликав предстоятелів Церков не визнавати Православну Церкву України


20 12 2018
Патріарх Московський Кирило у своєму зверненні закликав предстоятелів помісних Православних Церков світу не визнавати результати Об'єднавчого Собору у Києві, на якому була створена Православна Церква України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Nv.ua.

За словами Кирила, в Києві "відбулося незаконне збіговисько розкольників".


Патріарх Кирило сповістив предстоятелів Церков про те, що 15 грудня цього року в Києві за безпосередньої участі й під прямим заступництвом державної влади України "відбулися збори «ієрархів», «духовенства» і мирян двох українських розкольницьких груп". У той же час відомо, що в Соборі взяли участь також два митрополита УПЦ (МП).

Кирило далі обурюється, що "в «соборі» брав участь також голова Верховної Ради України греко-католик за віросповіданням А.Парубій". Як відомо, Парубій, так само як іі президент Порошенко, був гостем на Соборі.

Кирило звинуватив Константинополь в тому, що "Митрополит Гальський Еммануїл головував на соборі розкольників, маючи по праву руку П. Порошенка, що причащався у греко-католиків, а по ліву - відлученого від Церкви Філарета Денисенка і Макарія Малетича, який не має апостольського спадкоємства". Слід зазначити, що "причастя Порошенка у греко-католиків" мусується в російських патріотичних ЗМІ вже не один рік, причому на рівні чуток. Сама РПЦ в 1970-і роки своїм синодальним рішенням дозволила православним причащатися у католиків, якщо у них немає іншої можливості.

Владика Кирило також поскаржився, що 16 грудня Константинопольський патріарх Варфоломій офіційно визнав обрання предстоятеля Православної Церкви України.

"Для Константинопольської Церкви... більше не існує (Московського Патріархату в Украіні - ред.) лише тому, що він не захотів бути учасником нав'язаного ззовні проекту надання "автокефалії" і бажає будувати церковне життя згідно з церковними законами, а не політичними амбіціями влади", - вважає Кирило.

"Закликаю Вас і всю повноту вашої Найсвятішої Церкви не визнавати новостворену псевдоцерковну структуру і не вступати з нею у спілкування... Ми є свідками беззаконного втручання у внутрішнє життя Української Православної Церкви (Московського Патріархату - ред.), грубого антиканонічного вторгнення в її межі, поглиблення церковного розділення в православний народ, ще більшого розколу в українському Православ'ї ", - заявив глава РПЦ.

"Прошу Ваших святих молитов про гнану Українську Православну Церкву, про наших стражденних братів і сестер, що зазнають наруги і приниження за вірність Святому Православ'ю», - звертається Московський патріарх до предстоятелів інших Церков.

Фото ЕРА


Повернутися назад