Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Патріарх Варфоломій пожартував над звинуваченнями у хабарі за надання автокефалії Українській Церкві

Патріарх Варфоломій пожартував над звинуваченнями у хабарі за надання автокефалії Українській Церкві


26 12 2018
Патріарх Варфоломій пожартував над звинуваченнями у хабарі за надання автокефалії Українській ЦерквіВселенський патріарх Варфоломій під час різдвяної зустрічі з дітьми пожартував над звинуваченнями, які лунають з боку Росії та РПЦ, про отримання ним хабара за надання Українській Церкві автокефалії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Orthodoxia.Info.

«Хоча Російська церква звинувачує мене в тому, що я взяв гроші за надання цієї автокефалії, насправді я отримав не гроші, а багато цукерок і солодощів з заводу (Петра, ред.) Порошенка», — цитує його "Громадське".

Патріарх додав, що президент України Петро Порошенко «від великої радості» відправив у Вселенський Патріархат пакунки цукерок зі своєї фабрики.

Зазначимо, у ЗМІ неодноразово розповсюджували інформацію про те, що президент Петро Порошенко нібито дав хабара патріарху Варфоломію за надання Українській Церкві автокефалії. Однак ця інформація не підкріплювалась фактами.

Сам Порошенко у січні 2016 року Петро Порошенко заявив, що передав свою частку Roshen у незалежний «сліпий» траст в управління трастовим фондом Rothschild Trust.

Наприкінці серпня 2018 р. патріарх Варфоломій на зустрічі з патріархом РПЦ Кирилом та митрополитом Іларіоном (Алфеєвим) висловлював обурення тим, що владика Іларіон поширює чутки про український хабар для Варфоломія. Подібні чутки поширюються в РПЦ і зараз, наприклад днями архієпископ Сиктивкарський Питирим (Волочков) оприлюднив у соціальних мережах свій вірш "О патриархе Варфоломее", який розпочинається такими рядками:

Деньги Иуде в Фанаре
Взгляд запечатали к небу
Ест их в безумном угаре
Вместо Господнего Хлеба...

Патріарх Варфоломій пожартував над звинуваченнями у хабарі за надання автокефалії Українській Церкві


Повернутися назад