Religion.in.ua > Важливо, Україна > 43% українців підтримують, 22% не підтримують створення Православної Церкви України

43% українців підтримують, 22% не підтримують створення Православної Церкви України


11 01 2019
Створення єдиної Православної Церкви України підтримують 43% українців, а найбільше таких прихильників - на заході країни. Водночас 22% громадян не підтримали об'єднання Церков. Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного з 19 до 25 грудня 2018 в усіх регіонах України Центром Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на 24tv.ua.

43% громадян України підтримують створення в Україні помісної автокефальної Православної Церкви, не підтримують – 22%. Частка тих, хто підтримує створення в Україні автокефальної Церкви, істотно зросла порівняно з травнем 2018 року (тоді таку підтримку висловлювали 31% респондентів), за рахунок скорочення частки тих, кого це не цікавить, і тих, хто не визначився (сумарна частка таких респондентів знизилася з травня по грудень з 49% до 35%).

Водночас частка противників створення в Україні помісної автокефальної Православної Церкви майже не змінилася. Так, у травні вона сягала 20%, а у грудні – 22%.

Частка тих, хто підтримує створення єдиної Церкви, переважає частку тих, хто це не підтримує, у західному регіоні країни – відповідно 70% і 7% та в центральних областях - відповідно 52% і 18% опитаних.

Окрім того, в східних та південних регіонах майже половина жителів або не цікавляться цією проблемою, або не визначилися.

Опитування проходило по всій Україні окрім окупованих Криму та територій Донецької та Луганської областей.

Фото Facebook


Повернутися назад