Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Очільники Антіохійської, Сербської та Чесько-Словацької Церков на стороні РПЦ в конфлікті з Константинополем

Очільники Антіохійської, Сербської та Чесько-Словацької Церков на стороні РПЦ в конфлікті з Константинополем


13 02 2019
Очільники Антіохійської, Сербської та Чесько-Словацької Церков на стороні РПЦ в конфлікті з КонстантинополемПредстоятелі Антіохійської Православної Церкви, Сербської Православної Церкви та Православної Церкви Чеських земель і Словаччини під час перебування у Москві на урочистостях з нагоди 10-річчя інтронізації патріарха Московського Кирила вчергове висловили підтримку РПЦ в її конфлікті з Константинополем щодо України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Антіохійський патріарх Іоанн Х закликає всі помісні Православні Церкви «підняти свій голос проти беззаконня Константинопольського Патріархату», цитує патріарха телеграм-канал прес-служби патріарха Московського і всієї Русі. Про це Іоанн Х заявив 1 лютого 2019 року після урочистого богослужіння, приуроченого до 10-річчя інтронізації патріарха Кирила, яке було звершено у храмі Христа Спасителя в Москві.

Патріарх Сербський Іриней підкреслив, що те, що нині переживає Україна — не якесь зовнішнє явище, а руйнує зсередини «сім’ю Православних Церков», тому потребує детального обговорення всіма главами помісних Православних Церков.

Предстоятель Сербської Церкви зазначив, що потребою сьогоднішнього і найближчого майбутнього є — «більш детально обговорити всім проблему України».

«Треба розібратися, до якої міри може дійти це розділення та які будуть неминучі наслідки. На жаль, ці наслідки вже очевидні, і плоди цього розколу ми відчуваємо», — відзначив Іриней і висловив надію, що найближчим часом предстоятелі всіх помісних Церков зустрінуться та обговорять українське церковне питання.

До цього Іриней заявляв, що не визнає Православну Церкву України і підтримує в Україні Московський Патріархат. «Всякий, хто допомагає українським розкольникам, це ворог не тільки Російської Церкви і російського світу, але також і всіх православних слов'янських народів і всього православного світу», — заявляв у Москві Іриней минулого року.

Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, перебуваючи у Москві, також заявив, що Православна Церква України існує з Дня Хрещення в Дніпрі, і її канонічний предстоятель — митрополит Онуфрій з Московського Патріархату, а нещодавно інтронізований митрополит всієї України Епіфаній — «самозванець».

«Православна Церква України існує століттями — від часів рівноапостольного князя Володимира і княгині Ольги, з дня хрещення в Дніпрі, і її Предстоятель — Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій», — сказав зокрема митрополит Ростислав після звершення богослужіння в храмі святителя Миколая Мирлікійського, московському Подвір’ї Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини зауважив, що натомість «знайшлися серед високопоставлених ієрархів ті, які вирішили це спростувати, які визнали ні за що те, що було підтверджено століттями, і проголосили замість канонічного митрополита “митрополитом всієї України” цього самозванця».

Митрополит Ростислав також підкреслив, що прибув з офіційним візитом до Москви саме з тією метою, аби «підтримати канонічний статус Блаженнішого Митрополита Онуфрія і висловити свою підтримку йому як Владиці-сповідникові і всієї очолюваної ним Церкви».

Він додав, що світове православ’я переживає нелегкі часи, у тому числі через події в Україні, та закликав молитися Господу, щоб «подолати цю спокусу в нашому церковному житті».

Фото Facebook


Повернутися назад