Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Філарет дав інтерв’ю «Росії 24», де розкритикував томос та ПЦУ

Філарет дав інтерв’ю «Росії 24», де розкритикував томос та ПЦУ


9 07 2019
Філарет дав інтерв’ю «Росії 24», де розкритикував томос та ПЦУМитрополит Філарет, який має в ПЦУ звання почесного патріарха, але останнім часом відновлює колишній Київський Патріархат, дав інтерв'ю журналістці телеканалу «Росія24» Ганні Афанасьєвій. Філарет розкритикував томос про автокефалію та діяльність Православної Церкви України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Нromadske.ua.

Сюжет під назвою «Нічого святого» оприлюднене на Youtube.

Філарет розповів про свої претензії до томоса і висловив незгоду з назвою нової церкви. Він також поскаржився на главу ПЦУ, мовляв, і глава ПЦУ митрополит Епіфаній, і п'ятий президент України Петро Порошенко його «обдурили».

«Якби було поставлено питання про те, що я відстороняюся від управління церквою, я б на такі умови не пішов», — стверджує Філарет.

Йому також не подобається назва ПЦУ — на його думку, вона «не є незалежною». За його словами, назва мала бути «Українська Православна Церква».

«Ця церква має право служити тільки на території України. За територію України Європа, Америка, Канада, ця ж Росія, Австралія — це належить Константинопольському патріарху», — сказав він.

Філарет також назвав причину, чому не він очолив ПЦУ. «Вони знають мене 50 років. Коли я ще представляв Російську православну церкву в Шамбезі. Знають мою позицію і мою твердість. Тому не хотіли мати зі мною справи, знаючи, що задумують такий томос», — наголосив Філарет.


Повернутися назад