Religion.in.ua > Важливо, Україна > УПЦ (МП) з перемінним успіхом відстоює свої інтереси в судах

УПЦ (МП) з перемінним успіхом відстоює свої інтереси в судах


25 10 2019
УПЦ (МП) з перемінним успіхом відстоює свої інтереси в судахПредставники УПЦ (МП) продовжують судитися з місцевою владою та вірянами ПЦУ за право володіння або користування спірною культовою нерухомістю. У жовтні з цього приводу відбулося кілька судових засідань, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ (МП).
Зокрема, 7 жовтня у Луцькому міськрайонному суді Волинської області було розглянуто справу за скаргою протоієрея Володимира Мелеся щодо постанови слідчого СВ Луцького РВП Луцького ВП ГУНП у Волинській області про закриття кримінального провадження від 18.07.2019 та припинення розслідування щодо побиття неповнолітнього сина священника у селі Садів Луцького району.

"31 березня 2019 року четверо агресивно налаштованих людей зустріли на спортмайданчику місцевої школи 16-річного сина протоієрея Володимира Мелеся – Василя та відразу почали бити... Досліджуючи обґрунтованість поданої скарги з врахуванням пояснень представника скаржника, прокурора, слідчого судом було встановлено, що слідчим при закритті провадження не дотримано процесуального порядку. У справі не було проведено одночасних допитів з метою усунення розбіжностей у показаннях свідків. Зважаючи на це, суд скасував постанову про закриття кримінального провадження та зобов’язав детально опитати свідків й продовжити розслідування щодо подій у селі Садів",- пише сайт УПЦ (МП).

10 жовтня Вінницький суд постановив усунути на два місяці Ігоря Салецького від виконання обов’язків очільника управління Вінницької обласної державної адміністрації у справах релігій, якого представники УПЦ (МП) звинувачують у незаконній перереєстрації релігійних громад Вінницької єпархії УПЦ (МП) в ПЦУ. Салецькому раніше було вручено підозру за ст. 356 Кримінального Кодексу України — самоуправство.

"Використовуючи службове становище, пан Салецький неодноразово безпідставно та протизаконно проводив реєстрацію зміни підлеглості деяких релігійних громад УПЦ, у тому числі релігійної громади храму Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська, — зазначають у прес-службі Вінницької єпархії УПЦ (МП). – Чиновник не бажав брати до уваги ані те, що рішення про перехід громад до ПЦУ ухвалювались зазвичай на зборах не релігійних (як того вимагає закон), а територіальних громад, ані те, що новостворені громади ПЦУ надавали для реєстрації замість чинних документів копії газетних оголошень про їх втрату або втрату чинності діючих статутних документів, ані те, що реальні члени релігійних громад УПЦ проводили власні збори, на яких засвідчували вірність УПЦ та надавали протоколи цих зборів у Відділ національностей і релігій Вінницької ОДА у встановленому порядку. Наразі на сайті Вінницької ОДА «перереєстрованих» таким чином релігійних громад УПЦ налічується вже більш ніж 80".

Перед засіданням під стінами Вінницького суду відбувся пікет представників ПЦУ і УПЦ (МП).

В УПЦ (МП) підкреслюють, що вперше за дев’ять місяців, що минули з моменту утворення ПЦУ, держслужбовця було притягнуто до відповідальності за дії, якими безпосередньо порушувались права віруючих УПЦ (МП): "Духовенство і віряни Вінницької єпархії УПЦ вітають справедливе рішення суду, яке дає надію на унеможливлення подальшого безкарного порушення їх прав. Сподіваємось, на прикладі пана Салецького будь-який держслужбовець зможе переконатись, що за обслуговування інтересів окремих груп осіб на шкоду інтересам держави та її громадян рано чи пізно доведеться відповідати за законом".

Як зазначає ТСН, нині культову споруду у с. Лука-Мелешківська "постійно боронять невідомі вірянам української церкви молодики. Селян усередину не пускають, хоч за документами храм і належить громаді ПЦУ. Суд заслухавши сторони, ухвалив - поки справу вивчатимуть, керівника управління у справах релігії, Ігоря Салецького, відсторонити від посади".

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш поставив під сумнів справедливість і вмотивованість рішення Вінницького міського суду про усунення І. Салецького від службових обов’язків, про що написав на своїй сторінці у Facebook.

10 жовтня відбулася зустріч представників ОБСЄ з парафіянами Свято-Покровської громади УПЦ (МП) селища Сарата Одеської області. Члени громади разом з настоятелем храму протоієреєм Миколою Аратовським передали представникам ОБСЄ "документи, що підтверджують порушення прав і свобод релігійної громади", пише сайт УПЦ (МП).

15 жовтня керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся в Києво-Печерській лаврі з настоятелями парафій Рівненської єпархії, "храми яких були захоплені розкольниками", передає сайт УПЦ (МП). "Священники розповіли Його Високопреосвященству про стан справ у громадах, які залишилися без храмових будівель та змушені звершувати богослужіння у пристосованих приміщеннях. У свою чергу митрополит Антоній подякував отцям-настоятелям за стійкість у вірі та сумлінне пастирське служіння у часи випробувань. Владика зауважив, що Бог завжди підтримує і буде підтримувати тих, хто служить Йому і Його Святій Церкві, незважаючи на утиски та гоніння".

15 жовтня Львівський апеляційний господарський суд зобов’язав церкву УПЦ (Московського патріархату) звільнити приміщення за адресою Чорновола,6 і 6Б. Про це виданню Galka.if.ua повідомила директорка департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради Надія Кедик, розповівши про перебіг судової справи.

Так, згідно рішення виконавчого комітету від 22 серпня 2018 року, орендодавець вирішив припинити з 19 грудня 2018 року договір оренди нежитлових приміщень площею 19,1 кв.м, розташованих на першому поверсі в будівлі за адресою Чорновола, 6 та нежитлових приміщень площею 283,0 кв. м розташованих в будівлі за адресою Чорновола, 6Б. Причина – закінчення терміну дії договору оренди та необхідність використання приміщень для потреб міста, а саме – для будівництва дитсадка.

Місто повідомило орендаря про припинення договору, попереджаючи, що приміщення повинні бути звільнені восьмого січня 2019 року.

Приміщення досі не звільнили, а Івано-Франківський господарський суд 30 липня поточного року відмовив у задоволенні вимог виконавчого комітету. Натомість Львівський апеляційний суд 15 жовтня задовольнив вимоги Івано-Франківська.

"Рішення набуває чинності з моменту прийняття, тобто ми чекаємо, поки складуть повний текст рішення. До перемоги ще далеко, хоча, якщо б Верховний суд поставив “крапку”, то це було б супер", – коментує директорка департаменту правової політики міськради Надія Кедик.

Тепер Івано-Франківська єпархія УПЦ (МП) оскаржуватиме рішення апеляційного суду.


Повернутися назад