Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Зеленський підтримав звернення головного рабина України щодо визнання Шептицького "Праведником народів світу"

Зеленський підтримав звернення головного рабина України щодо визнання Шептицького "Праведником народів світу"


28 01 2020
Президент України Володимир Зеленський, який 26-27 січня перебував з робочим візитом до Республіки Польща, де брав участь у пам’ятних заходах у м. Освенцимі, приурочених до 75-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау, підтримав звернення головного рабина України Моше Реувена Асмана щодо присвоєння греко-католицькому митрополиту Андрею Шептицькому почесного звання "Праведника народів світу". Про це Зеленський заявив під час спільної з президентом Польщі Анджеєм Дудою пресконференції 27 січня, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Укрінформу.

"Не можу не згадати про родину Шептицьких, яка не тільки врятувала понад 160 євреїв, а й відкрито вимагала від нацистських керівників припинити їх переслідування. Нещодавно головний рабин України Моше Реувен Асман попросив центр пам'яті Голокосту Яд-Вашем присвоїти митрополиту Андрею Шептицькому почесне звання Правденика народів світу. Я долучаюся до цього прохання задля всиновлення історичної справедливості", - сказав Зеленський.

Напередодні, 21 січня, головний рабин України Моше Реувен Асман звернувся листом до керівника ізраїльського інституту «Яд Вашем» із проханням напередодні Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту і 75-річчя визволення табору смерті Аушвіц присвоїти митрополитові УГКЦ Андрею Шептицькому почесне звання «Праведника народів світу».

Асман назвав абсурдною ситуацію, за якої молодший брат митрополита архимандрит Климентій Шептицький, а також ігуменя Олена Вітер, які виконували прямі вказівки митрополита Андрея Шептицького, отримали почесні звання «Праведників народів світу» від «Яд Вашем», а митрополит, який стояв на чолі цієї ризикованої для життя операції, його не отримав.

Головний рабин України Моше Реувен Асман на аргументи інституту проти присвоєння звання митрополитові (що глава греко-католиків привітав прихід німецьких військ до Львова і нібито «благословив дивізію СС «Галичина» – ред.) зазначив, що немає жодного справжнього документа, який підтверджує факт «благословення дивізії», і що порятунок єврейських дітей важливіший.

Нагадаємо, що 150-річчя митрополита Андрея Шептицького відзначатимуть в Україні на державному рівні.


Повернутися назад