Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Путін побачив «повну незалежність» УПЦ (МП)

Путін побачив «повну незалежність» УПЦ (МП)


21 02 2020
Путін побачив «повну незалежність» УПЦ (МП)Президент Росії Володимир Путін не розуміє, навіщо Україні потрібна була незалежна Церква, адже Московський Патріархат нібито і так не впливав на церковні справи України. Про це він заявив у інтерв’ю ТАСС, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ТСН.

"Навіщо потрібно було руйнувати єдність Російської православної церкви? Ви знаєте, що ця самостійність Української православної церкви Московського патріархату, вона насправді повна, вона і досі була повна, зокрема з точки зору обрання ієрархів Української православної церкви Московського патріархату. Московський патріархат ніяк не впливав і не впливає досі на обрання ієрархів Української православної церкви Московського патріархату. Вона насправді і так була незалежною, повністю", - сказав він.

Путін стверджує, що була тільки "духовна єдність і згадка, в церквах згадували весь час, згадували про Патріарха Московського". "Ні, треба було обов'язково розрізати по живому. Навіщо?", - сказав Путін.

Також він заявив, що "в результаті того, що люди жили на кордоні з католицьким світом, з Європою, почала складатися така спільність людей, які почали сприймати себе з певним ступенем незалежності від Російської держави". Президент Росії заявив, що до цього треба ставитися "з повагою", але "не забувати про нашу спільність".

Слід зазначити, що "повністю незалежною" Церквою, за канонами, може бути лише автокефальна Церква. УПЦ (МП) такою не є, залишаючись частиною РПЦ. Ії залежність і підпорядкованість Московському Патріархату визначається статутами УПЦ (МП) та РПЦ.

Зокрема, за діючим статутом УПЦ (МП), дана Церква "з'єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву" (розділ 1, п. 3), "у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви від 25-27 жовтня 1990 року та даним Статутом" (розділ 1, п. 4), "є самокерованою частиною Руської Православної Церкви" (розділ 1, п. 5), зобов'язується "зберігати... канонічну єдність з Руською Православною Церквою", здійснює "нагляд за впровадженням у своєму житті рішень Соборів Руської Православної Церкви" (розділ 2, п. 6), Собор єпіскопів УПЦ (МП) "діє на підставі... постанов Помісних і Архієрейських Соборів Руської Православної Церкви" (розділ 3, п. 5), обраний предстоятель УПЦ (МП) представляється "Святішому Патріархові Московському і всієї Русі для отримання Благословенної грамоти" (розділ 5, п. 15), обраний предстоятель УПЦ (МП) також "благословляється Святішим Патріархом Московським і всієї Русі" (розділ 5, п. 2), а його ім'я "підноситься за богослужінням у всіх храмах і монастирях Української Православної Церкви після імені Святішого Патріарха Московського і всієї Русі" (розділ 5, п. 4), сам же глава УПЦ (МП) "є постійним членом Священного Синода Руської Православної Церкви "(розділ 5, п. 7).

Ухвалене в Москві у листопаді 2017 р. Архієрейським Собором РПЦ визначення «Про внесення змін і доповнень до Статуту Руської Православної Церкви та інші документи Руської Православної Церкви» ще більше обмежує незалежність УПЦ (МП) навіть в межах РПЦ. Зокрема, статут УПЦ (МП) тепер "затверджується її Предстоятелем та схвалюється Патріархом Московським і всієї Русі", "рішення про утворення або скасування єпархій, що входять в Українську Православну Церкву, і про визначення їх територіальних кордонів приймаються її Синодом з подальшим затвердженням Архієрейським Собором [РПЦ]", "рішення Помісного і Архієрейського Соборів [РПЦ] є обов'язковими для Української Православної Церкви", УПЦ (МП) "отримує святе миро від Патріарха Московського і всієї Русі","суд Архієрейського Собору [РПЦ] є церковним судом вищої інстанції для Української Православної Церкви" і т.д.

В офісі Зеленського відреагували на слова Путіна про те, що автокефалія Православної Церкви України "розрізала по живому" єдність. "В Україні церква і держава розділені. Нещодавнє об'єднання православної церкви України було виключно рішенням людей, що ініціюється конгрегацією відповідно до правил церкви і законодавчо підтвердженим церковним документом, томосом", – цитує "Сегодня" представника офісу президента Зеленського.






Повернутися назад