Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Церкви України та світу переходять на карантин

Церкви України та світу переходять на карантин


12 03 2020
Церкви України та світу переходять на карантинЗ 12 березня 2020 р. урядом України запроваджується план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть в країні щонайменше три тижні. Церкви долучаються до заходів проти поширення коронавірусу, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

"Кабінетом Міністрів України вирішено ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб", – йдеться, зокрема, у повідомленні Кабміну 11 березня.

Максим Васін, виконавчий директор Інституту релігійної свободи (Київ), роз'яснює, що з оприлюднених на сьогодні документів органів влади України обов'язковим до виконання релігійними організаціями є лише процитована вище постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211.

Того ж дня, 11 березня, предстоятель УГКЦ верховний архієпископ Святослав виступив з коментарем для Департаменту інформації УГКЦ, в якому пояснив, що Українська Греко-Католицька Церква буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. "Ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику. У цей час Великого посту дотримуймося домашнього молитовного правила. Можна користати із трансляцій богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації. Заохочуємо священників відповідати на прохання вірних уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб", — зазначив глава УГКЦ. Він заохочує всіх дотримуватися правил особистої гігієни в храмах, у цей період може бути оправданим не торкатися і не цілувати ікон. Напередодні греко-католики перенесли прощу на Тернопільщині у зв’язку з карантином в цій області.

Українська Рада з фатв і досліджень 11 березня винесла своє рішення щодо оголошеного Кабміном карантину. Члени Ради, люди з шаріатською освітою, нагадують вірянам, що запровадження карантину — метод боротьби з поширенням інфекційних хвороб, що його практикував сам пророк Мухаммад, та закликають українських мусульман уникати масових зібрань, зокрема на час джума-намазу. Рада звертає увагу на шаріатську дозволеність і навіть бажаність молитися у себе в домівках, а не в мечеті та наводить богословське обґрунтування. Члени Ради наголошують, що хворому — нехай і на банальну ГРВІ — не варто відвідувати людні місця до одужання, адже існує ризик заразити інших людей.

12 березня пресслужба ПЦУ опублікувала "Інформацію у зв’язку з поширенням коронавірусу та захворювання COVID-19". В ній закликають вірян "з уважністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку держави та органів місцевого самоврядування, органів охорони здоров‘я". Рекомендується в храмах використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь, а при наявності підвищеної небезпеки "достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) може бути поклоніння/поклон перед ними, без цілування", також використовувати "для запивки після прийняття Причастя одноразових стаканів або споживання лише антидору" тощо.

В УПЦ (МП) поки немає офіційної думки щодо запобіжних заходів проти поширення коронавірусу. Але 11 березня в Москві відбулося засідання Синоду РПЦ, в якому традиційно взяв участь глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій. Під час засідання були обговорені актуальні питання життя РПЦ, зокрема була прийнята заява щодо ситуації з розповсюдженням коронавірусу. Синод закликає вірян до стриманості та молитовного спокою, а також "вважає важливим послідовне і неухильне дотримання санітарно-гігієнічних заходів профілактичного характеру на парафіях і в монастирях, особливо в тих регіонах, де епідеміологічна обстановка офіційно визнана важкою, в тому числі більш широке застосування санітарних розчинів для дезінфекції кивот ікон, до яких прикладаються вірні, використання одноразових стаканчиків для запивки". У разі поширення в конкретному регіоні коронавирусной інфекції "можуть бути за погодженням з Священноначалієм застосовані додаткові профілактичні заходи", йдеться у заяві РПЦ.

Цього ж дня, 11 березня, Синод Вселенського Патріархату закликав вірян "дотримуватися офіційних директив Всесвітньої організації охорони здоров’я і відповідних вимог та законодавчих норм, виданих цивільними органами відповідних країн", а також нагадав, що "Святе Причастя є "протиотрутою від смерті"".

Ще до рішення Кабміну українські адвентисти виступили із повідомленням, в якому зазначили, що "пасторам, церквам варто бути готовими до проведення онлайн-служінь з дому на певний час. Всеукраїнський Собор підготував детальну інструкцію для церков, як діяти під час карантину. Організувати онлайн трансляцію служіння чи проповіді пастора з дому. Правила безпеки на служінні. Інструкція для членів церкви".

Правління ВСЦ ЄХБ (християн-баптистів) виступило з рекомендацією: у разі великої чисельності місцевої церкви – проводити богослужіння у кілька змін.

В іудейських громадах України вводяться особливі профілактичні заходи: "утримуватися від рукостискань, обіймів, поцілунків і будь-яких інших форм особистого контакту", у синагогах "встановлюються пристрої для дезінфекції рук спиртовмісних фізрозчином", у єврейських дитячих установах, дитячих садках, школі, вводиться обов'язкова загальна перевірка температури безконтактними термометрами.

При цьому всі релігійні організації закликають до молитви за недужних і лікарів.

Фото 0352.ua






Повернутися назад