Religion.in.ua > Важливо, Україна > Зеленський хоче, щоб СБУ захищала моральні цінності України

Зеленський хоче, щоб СБУ захищала моральні цінності України


11 05 2020

Президент України Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді покласти на СБУ функції щодо захисту морально-етичних цінностей в рамках національної безпеки. Про це йдеться в законопроекті №3196 "Про внесення змін до Закону "Про службу безпеки України", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Gazeta.ua.

У перехідних положеннях цього закону пропонується внести зміни також до закону "Про національну безпеку України". Зокрема, пропонується ввести поняття "Об'єкти національної безпеки України".

У число об'єктів національної безпеки морально-етичних цінностей суспільства входять людина і громадянин, суспільство, держава. У визначенні об'єктів, що відносяться до суспільства, вказані його духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні та матеріальні цінності, інформаційне та навколишнє середовище, природні ресурси. Крім того, до переліку національних інтересів внесено розвиток духовності та моральних основ.

В запропонованій редакції закону про СБУ поняття "об'єкти нацбезпеки" не згадується. Тому у відомства немає прямих обов'язків наглядати за сферою моральних цінностей. Однак, оскільки СБУ, згідно з цим законом, має попереджати і припиняти злочини проти основ національної безпеки, то з цього виходить, що сфера морально-етичних цінностей, якщо і непрямо, то потрапляє у сферу компетенції СБУ.

У чинній редакції закону про нацбезпеку словом "мораль" і похідні від нього не зустрічаються.

Фото ssu.gov


Повернутися назад