Religion.in.ua > Важливо, Україна > Верховна Рада відправила на повторне перше читання закон, який дозволяє СБУ захищати духовні та морально-етичні цінності суспільства

Верховна Рада відправила на повторне перше читання закон, який дозволяє СБУ захищати духовні та морально-етичні цінності суспільства


27 05 2020
Верховна Рада відправила на повторне перше читання закон, який дозволяє СБУ захищати духовні та морально-етичні цінності суспільства20 травня Верховна Рада України відмовилася підтримати законопроект «Про Службу безпеки України» № 3196 поданий президентом країни, який серед іншого пропонував до Національних інтересів України віднести «розвиток духовності, моральних засад, інтелектуального потенціалу Українського народу, зміцнення фізичного здоров’я нації, створення умов для розширеного відтворення населення, збереження та зміцнення інституту сім’ї». 287 голосами законопроект 3196 та 3196-1 відправили на повторне перше читання, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Sobor.com.ua.

Проект містить основні елементи національної безпеки і позначений на сайті Верховної Ради України як невідкладний. У законопроекті пропонується ухвалити Закон України «Про Службу безпеки України» у новій редакції. Він має замінити чинний Закон, прийнятий у 1992 році (майже 30 років тому). Також проектом передбачено внесення змін до низки законодавчих актів України з питань діяльності Служби безпеки України (далі – СБУ).

Як зазначено у Пояснювальній записці, законопроект спрямований на підвищення інституційної спроможності Служби безпеки України із забезпечення державної безпеки та приведення законодавства України, що регулює діяльність Служби безпеки України.

Зокрема, проектом передбачається: закріпити зміст ключових понять, які характеризують сферу державної безпеки; розширити інформаційно-аналітичний вектор роботи СБУ; оптимізувати організаційно-штатну побудову структури.

Автор законопроекту пропонує створити п’ять нових статей у Розділі ІІ «Засади національної безпеки України», а саме: ст. 3-1 «Складові національної безпеки України»; ст. 3-2 «Об’єкти національної безпеки України»; ст. 3-3 «Національні цінності України»; ст. 3-4 «Національні інтереси України»; ст. 3-5 «Національні цілі України». Вони будуть включати в себе фундаментальні поняття, які є елементами національної безпеки.

Зокрема, до об’єктів національної безпеки президент пропонує віднести «духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні цінності суспільства». У статті про національні цінності зазначається серед іншого, що фундаментальними національними цінностями є «інтелектуальні та духовні надбання Українського народу».

Окремої уваги заслуговує стаття 3-4 «Національні інтереси України», до яких глава держави пропонує віднести «розвиток духовності, моральних засад, інтелектуального потенціалу Українського народу, зміцнення фізичного здоров’я нації, створення умов для розширеного відтворення населення, збереження та зміцнення інституту сім’ї».


Повернутися назад