Religion.in.ua > Важливо, Україна > Митрополит Епіфаній: «Незалежна ПЦУ відбулася»

Митрополит Епіфаній: «Незалежна ПЦУ відбулася»


11 01 2021

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що помісна Церква в Україні відбулася та триває її становлення й розвиток. Про це він написав на сторінці у фейсбуці у вівторок, 5 січня, з нагоди другої річниці підписання томосу про автокефалію ПЦУ в Стамбулі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Novynarnia.

“За ці два роки ми самим життям довели, що помісна Православна Церква України по праву перебуває у Диптиху Вселенського Православ’я, в сім‘ї Церков-Сестер. Ми зміцнилися і впевнено рухаємося вперед”, – каже Епіфаній.

З його слів, попри світову пандемію, протидію з боку Росії, Православна Церква України має вагомі здобутки.

“Згадаймо, що кожен факт щодо становлення єдиної помісної Української православної церкви ставився під глум і сумнів нашими опонентами. Казали, що не буде Томосу, не буде визнання, а потім ще одного, і ще… а потім, що вони нібито “неповноцінні”. Зазнали краху і спроби юридичних атак із їхніми псевдоаргументами. Тож вся брехня і наклепи розбивалися перед правдивою реальністю: незалежна помісна Православна церква України відбулася. Це доконаний і незворотній факт. І якщо хтось стверджує, що нібито цей процес можна зупинити чи якимось чином скасувати, то він або навмисно говорить неправду, або лукавить, або просто помиляється”, – цитують ЗМІ предстоятеля ПЦУ.


Повернутися назад