Religion.in.ua > Важливо, Україна > УПЦ (МП) не збирається виконувати закон і міняти назву

УПЦ (МП) не збирається виконувати закон і міняти назву


4 02 2021
УПЦ (Московський Патріархат) не хоче офіційно визнавати себе частиною РПЦ в Україні, хоча такий статус прописаний в статутах як УПЦ (МП), так і РПЦ. Такий висновок можна зробити із заяви глави Юридичного відділу УПЦ (МП) протоієрея Олександра Бахова, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Главком.

Змінити назву зобов’язує закон № 2662-VIII від 20 грудня 2018 року, яким передбачено, що релігійні організації, що мають свій керівний центр у країні-агресорі, тобто в Російській Федерації, у своїй офіційний назві вказувати приналежність до такого релігійного центру.

На своїй сторінці у Facebook протоієрей Олександр Бахов відреагував на заяву Синоду ПЦУ, в якому УПЦ (МП) закликається до діалогу та висловивлюється занепокоєння щодо перегляду закону про уточнення назв конфесій з керівним центром в країні-агресорі.

«Коротко про заяву Синоду Сергія Думенко, що називається «Митрополитом Київським» від 02.02.21. Як виявляється, Синод «ПЦУ» вважає, що мільйони громадян України, які належать до Української Православної Церкви є агресорами, тому будь-яке законне рішення суду на їх користь є корупційним, поки вони не перейменуються, або не визнають томос і не послідують йому! P. S. Весь час вважав що в Церкві мають послідувати за Христом а не за томосом! Доречі в томосі про Українську Православну Церкву жодної згадки, тільки СЦУ І ПЦУ!», - написав протоієрей Олександр Бахов.

При цьому він викривив текст томосу про автокефалію. В томосі, написаному в урочистому, піднесеному стилі, до автокефальної Української Церкви вживаються такі назви: «Православна Церква в Україні» (тричі — у назві і тексті томосу), «історична Митрополія Київська», «Святіша Церква України» (двічі), «Найсвятіша Церква в Україні» (двічі), «Автокефальна Церква в Україні», «Автокефальна Церква України».

Фото РИА Новости


Повернутися назад