Religion.in.ua > Важливо, Україна > УПЦ (МП) зібрала "З’їзд представників захоплених храмів"

УПЦ (МП) зібрала "З’їзд представників захоплених храмів"


24 02 2021
УПЦ (МП) зібрала "З’їзд представників захоплених храмів"22 лютого 2021 року в трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври відбувся "з’їзд представників захоплених храмів Української Православної Церкви". Форум очолив керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Модерував зібрання заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоієрей Миколай Данилевич

У конференції взяли участь 338 священнослужителів та вірян з чотирнадцяти областей України, які "найбільше постраждали від рейдерських дій прихильників «ПЦУ»", йдеться на сайті УПЦ (МП).

Після спільної молитви керуючий справами УПЦ (МП) передав благословення та привітальне звернення предстоятеля митрополита Онуфрія. Далі митрополит Антоній звернувся до священнослужителів та вірян зі словом підтримки та розповів про роботу Церкви у справі захисту релігійних прав і свобод.

Про поточну ситуацію з порушення прав та захист віруючих Церкви також розповів голова Синодального юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

Після чого історіями про життя своїх парафій поділилися представники єпархій.

Після завершення виступів представників єпархій, учасники з’їзду прийняли звернення до президента України В. Зеленського, прем’єр-міністра Д. Шмигаля, голови Д. Разумкова та депутатів Верховної ради України. У зверненні з'їзд критикує і вимагає скасувати Закон України № 2673-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» від 17.01.2019 р. та Закон України № 2662-VIII “Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України». Також Міністерство культури звинувачується у тому, що воно серед "зловживань та маніпуляцій, застосовує ці антиконституційні Закони виключно проти Української Православної Церкви та в примусовому порядку намагається позбавити Її своєї власної назви".

На завершення віруючі УПЦ (МП) записали відеозвернення до президента України та інших представників влади з проханням захистити їхні права, а також звернулися до помісних Православних Церков з закликом про підтримку.

У своєму коментарі голова Юридичного відділу УПЦ (МП) розповів, що на сьогодні, за його даними, зафіксовано близько 500 випадків захоплення або незаконної перереєстрації релігійних громад: «З них ми подали близько 400 судових позовів щодо захисту своїх прав, а також було відкрито близько 250 кримінальних проваджень у зв’язку з незаконними діями, які спрямовані на захоплення храмів та незаконну перереєстрацію релігійних громад УПЦ... Сьогодні відбувся з’їзд парафій, храми яких були захоплені. Люди поділилися своїми проблемами, своїм болем, своїми стражданнями. Адже ті утиски та порушення прав людей, які є на місцях, не повинні відбуватися в європейській країні. Були також прийняті ряд звернень до Президента України, до Прем’єр-міністра, до голови ВР, до депутатів з проханням захистити право на свободу віросповідання віруючих. А також прийнято відповідні дії в межах компетенції, щоб скасувати ті антиконституційні закони, які були прийняті у 2018 році».Повернутися назад