Religion.in.ua > Важливо, Україна > УПЦ (МП) просить владу допомогти врятувати Ближні печери Києво-Печерської лаври

УПЦ (МП) просить владу допомогти врятувати Ближні печери Києво-Печерської лаври


7 07 2021
В лабіринтах Ближніх печер (корпус № 90) Києво-Печерської лаври, які є об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, склалася аварійна ситуація, що виникла через зволоженість грунтів, і в разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печер Києво-Печерської лаври, що може призвести до людських жертв. УПЦ (МП) просить владу допомогти, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Zn.ua
"Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості грунтів, де розташований пам'ятник, останнім часом істотно збільшився. За результатами неодноразово скликаних комісій техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу", - йдеться в повідомленні центру інформації УПЦ.

Відзначається, що у зв'язку зі сформованою ситуацією в лаврі священники просять Кабмін розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації національного масштабу, а також видати відповідні доручення Мінекономіки та Мінфіну.

Ближні або Антонієві печери - комплекс підземних печер в Києво-Печерській лаврі. Ширина печер - 1,5 метра, висота - 2,5 метра. Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 метра. Печери складаються з трьох вулиць, пов'язаних між собою переходами. Головна вулиця - Печерна, до якої примикає найдавніша в Ближніх печерах церква Введення Богородиці в Храм. Ще одне з найдавніших відгалужень в Ближніх печерах веде до так званої «загальної трапезної» печерських отців, де при преподобному Антонії братія збиралася на спільну трапезу. У печерах збереглася велика кількість житлових келій. Поховання преподобного Антонія розташоване в закритому завалом відгалуженні печер навпроти церкви в його честь, побудованої в кінці XVI - початку XVII століття.


Повернутися назад