Religion.in.ua > Важливо, Україна > Благодійники Українського католицького університету заснували 62 студентські стипендії

Благодійники Українського католицького університету заснували 62 студентські стипендії


7 12 2021
Благодійники Українського католицького університету заснували 62 студентські стипендії22 мільйони гривень задекларували гості Благодійного вечора і тихого аукціону на підтримку Українського католицького університету (УКУ), який відбувся 4 грудня в Києві. Благодійники заснували 62 студентські стипендії, по одній – викладацькій, професорській та стипендію гостьового лектора, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

14-й Благодійний вечір у столиці на підтримку УКУ об’єднав київських приятелів і благодійників університету, які спільно зібрали кошти для талановитих студентів, викладачів та розвиток університету. Почесними промовцями вечора стали народна артистка України, герой України, лауреатка Шевченківської премії Ада Роговцева, великий канцлер УКУ верховний архиєпископ УГКЦ Святослав, президент УКУ, архиєпископ і митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ Борис Ґудзяк. Темою вечора стало 30-ліття відновлення Незалежності України.

Звертаючись до присутніх, глава УГКЦ Святослав зазначив: «Сьогодні наш доброчинний бенкет є дуже особливим. Нарешті можна один одному подати руку, можна усміхнутися. Дякую усім за те, що прийняли наше запрошення. Ми збираємо подібні вечори – щоб допомагати тим, хто в потребі. Бо це один зі способів як перейти найгірші періоди власного життя. Ті, хто діляться, не відчуватимуть нужди, їм не бракуватиме відчуття близькості Господа Бога і свого ближнього. Український католицький університет є найвищою сходинкою у дорозі християнського виховання. І я дякую, що ви підтримуєте УКУ, його студентів, нашу місію виховання нових поколінь на твердих основах: християнських, загальнолюдських, вічних цінностях».

Народна артистка України Ада Роговцева розповіла гостям благодійного вечора історію свого студентства та наголосила, що у житті важливо мати земних янголів і бути чесною людиною. «Мені здається, що усе наше людське життя – це дошукатися, додивитися, додумати, домріяти, до… до… до. Це те, що робить ваш університет і ці прекрасні люди. Мене в людях чіпляє небайдужість. Важливо у кожній людині побачити іскру: додивись, підтягни, постався до неї по-Божому, так як ви ставитеся до студентів в Українському католицькому університеті. Честь вам і хвала», – сказала Ада Роговцева.

Президент УКУ владика Борис Ґудзяк уже традиційно гостям Благодійного вечора дав настанову напередодні Різдва: «Щоб ми могли якнайкраще служити – потрібен мир у серцях. Сьогодні у ваших фірмах, містах, на наших вулицях потрібні люди, які йдуть з миром. Є коронавірус, війна, небезпека, тарифи, але не піддаваймося. Не дозвольмо, щоб це з’їдало нашу душу і в цьому уповаймо на Бога… Сьогодні УКУ хоче подарувати вам серце, мир і певність в довірі, спокій. Не тільки тому, що ви його щедро обдаровуєте, а й тому, що це наша спільна справа. Ми маємо нести у це місто, у кінці нашої країни, на фронт, у родини – певність, гідність, і робити це з великим миром у серці… Ви підтримуєте університет, який думає про такий трепет. Ви підтримуєте викладачів, які саме цим хочуть ділитися зі студентами, ви підтримуєте студентів, які хочуть цю місію нести у світ. За це всім вам честь і слава!».

Цьогоріч своїми рефлексіями про УКУ ділилася сім’я Дідулів, яка нерозривно пов’язана з університетом. Петро Дідула працює зараз в УКУ і був серед перших, хто вступив до тоді ще Львівської богословської академії. Він не здогадувався, що стане батьком аж п’ятьох дітей і всі вони будуть вчитися в УКУ. Разом з донькою Мартою Петро розповів, як університет вплинув на життя їхньої родини. «Я тішусь, що мій університет є тим місцем, де не дають простих визначень. Це університет, де кожен студент отримує не лише академічні знання та прекрасне менторство, а й можливість досвідчити себе справжнього через служіння іншому. Тішусь, що моя сім’я заклала в мене зерно правди, а мій університет та середовище змогли проростити його і підтримати у всіх злетах і падіннях. Я дякую також вам, дорогі благодійники, за те, що ви є частиною великої пригоди кожного студента нашого університету», – поділилися Марта Дідула, випускниця програми з соціальної роботи, яка нещодавно повернулася з місії з Гондурасу.

Ведучими благодійного вечора були президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер та продюсер і телеведучий Юрій Горбунов. Запальну атмосферу свята з віртуозним шоу скрипки та фортепіано творили Олександр та Юлія Божик з Bozhyk Duo.

« “Нова пошта” є національною компанією і для нас вкрай важливо підтримувати  Український католицький університет, адже він несе українську ідею та цінності. Зокрема  університет розвиває бізнес-школу, де вчиться багато наших менеджерів. Тому для нас це як ціннісна підтримка місії університету, так  і підтримка у розвитку українського підприємництва», – сказав Вячеслав Климов, співзасновник «Нової пошти».

«Я вважаю, що важливо підтримувати освіту завжди. Саме УКУ є одним із найкращих університетів в Україні з найкращими професорами, керівництвом та працівниками, що розвивають освіту і діляться досвідом», – зазначив Томаш Фіала, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital.

«Я є постійною благодійницею УКУ і намагаюсь залучати до цього друзів, бо мені здається, що це, дуже правильно інвестувати у зміни, потенціал і молодь, яка здатна навчатися і міняти світ», – повідомила співзасновниця та керуюча партнерка Креативної міжнародної дитячої школи, сенаторка УКУ Лідія Білас.

Під час Благодійного вечора відбувся тихий і гучний аукціон мистецьких та живих лотів, святкова вечеря. Цьогоріч під час тихого аукціону учасники змогли придбати твори Михайла Демця, Володимира Патика, Петра Лебединця, Бориса Буряка, Василя Бажая, Владислава Шерешевського, Юрія Коха, Володимира Богуславського, Євгена Равського, Романа Романишина та ін. Також традиційно відбулася благодійна лотерея, лоти для якої надали 15 іноземних посольств. Усі виручені кошти будуть скеровані на підтримку талановитих студентів УКУ.

Благодійний вечір відбувся за підтримки спонсорів: компанії Winner, фармацевтичної компанії «Дарниця», благодійного фонду Zagoriy Foundation, компанії Агросем, фундації родини Чопівських, компанії Meest, фірми Wolf Theiss, стоматологічної клініки Yarema Dental, Андрія Єлісєєва. Спонсорам напоїв стали Carlsberg Ukraine, ТМ «Моршинська», винарня «Колоніст», смачним спонсором стала кондитерська-ресторан «Веронік».

Медіапартнерами вечора стали журнал «Тиждень», новинний портал Lb.ua та портал JetSetter.ua.

Український Католицький Університет єдиний католицький університет від Польщі до Японії. Успадкував і продовжує наукову діяльність Греко-Католицької Богословської Академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові митрополит Андрей Шептицький, а очолив її перший ректор о. Йосиф Сліпий. Є приватним навчальним закладом і не отримує жодного фінансування від держави. Існує  завдяки благодійним внескам людей доброї волі з цілого світу. За 25 років існування Університет підтримали близько 20 000 благодійників. Сьогодні тут діє 6 факультетів, 11 бакалаврських та 18 магістерських програм, а також 2 аспірантські. У 2021 році 55,5% вступників УКУ увійшли до 5% найкращих випускників шкіл за результатами трьох сертифікатів ЗНО.


Повернутися назад