Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > У Росії чергові судові засідання у кримських «справах Хізб ут-Тахрір»

У Росії чергові судові засідання у кримських «справах Хізб ут-Тахрір»


16 12 2021
14 грудня в Росії відбуваються кілька судових засідань у «справах Хізб ут-Тахрір»: розглядаються справи по суті та апеляції на незаконний вирок. Про це напередодні у своєму Telegram-каналі повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, що також закликала генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського та міжнародні правозахисні організації «відвідати незаконні судилища задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також сприяння забезпеченню права на захист і справедливий суд»

Як повідомила омбудсмен, у Військовому апеляційному суді міста Власиха Московської области відбудеться розгляд апеляційної скарги захисту на незаконний вирок Південного окружного військового суду учасникам «другої бахчисарайської групи». 1 грудня Південний окружний військовий суд РФ продовжив на три місяці арешт схопленим в окупованому Криму Тофіку Абдулгазієву, Владлену Абдулкадирову, Іззету Абдуллаєву, Меджиту Абдурахманову, Білялу Аділову. Адвокати долучаться до засідання за допомогою відеозв’язку з «Кримського гарнізонного військового суду».

Також у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудеться судове засідання в так званій справі Хізб ут-Тахрір:

    стосовно учасників «другої сімферопольської групи»: Ремзі Бекірова, Ризі Ізетова, Раїма Айвазова, Шабана Умеров та Фархода Базарова;
    стосовно учасників «другої сімферопольської групи»: Енвера Аметова, Османа Арифмеметова, Яшара Муєдінова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва;
    стосовно учасників «третьої сімферопольської групи»: Ленура Сейдаметова й Тимура Ялкабова.
     

12 грудня Кримськотатарський ресурсний центр запустив флешмоб #StandUpForCrimeanPoliticalPrisoners на знак солідарности з політв’язнями Криму та закликав небайдужих долучитися до ініціативи. Також він оприлюднив посилання на списки політв’язнів, де є імена й тих, що їхні справи нині розглядають у російських судах.


Повернутися назад